اخبار مرتبط

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان گفت: طرح آمارگیری از کارگاه‌های ارائه دهنده‌ خدمات مرتبط با محیط زیست همزمان با سراسر کشور از روز گذشته آغاز و تا 28 مرداد در استان گیلان به اجرا درخواهد آمد.

به گزارش ایلنا از رشت، وحید طیفوری بیان کرد: با توجه به نقش مهم محیط زیست در زندگی و اثرات آن بر سلامت و اقتصاد جامعه، مرکز آمار ایران برای بار دوم اقدام به اجرای طرح آمارگیری از کارگاه‌های ارائه دهنده‌ خدمات مرتبط با محیط زیست کرده است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان افزود: در این طرح از کارگاه‌هایی که فعالیت‌هایی در ارتباط با خدمات جمع‌آوری، تصفیه، دفع پسماند و بازیافت مواد، آلودگی‌زدایی و تاسیسات لوله بازکنی و تخلیه چاه و فاضلاب ارائه می‌دهند، اطلاعاتی در زمینه مشخصات عمومی، امکانات و تجهیزات و نیز اطلاعات اقتصادی آن‌ها جمع‌آوری می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح از روز 27 تیر ماه آغاز و تا 28 مرداد ادامه خواهد یافت خاطرنشان کرد: حجم کار در این طرح  92 کارگاه در سطح استان است. که آمارگیران با مراجعه به آن‌ها اطلاعات آمار مورد نیاز را اخذ می‌کنند.

طیفوری شناسایی فعالیت اصلی و فرعی کارگاهای  موردنظر اعم از جمع‌آوری یا بازیافت پسماند، تفکیک زباله، تصفیه و دفع پسماند(به جز بازیافت) و.. ، نوع پسماند جمع آوری شده برحسب نوع و به تفکیک منبع تولید، وزن، نحوه دفع پسماند، محیط آلودگی زدایی شده و نوع آلودگی برطرف شده در سال 1395 و ریز مصارف واسطه و ستانده‌های کارگاه‌های مورد نظر  را از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: دوره آموزشی طرح نیز از 24 الی 25 تیرماه در استان برای عوامل اجرایی برگزار شد.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.