اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ؛ ریزش مداوم دیواره های خاکی جاده های روستایی دیلمان و بسته شدن این راه ها از یک سو ، و نداشتن ادوات بازگشایی این مسیرها از سوی بخشداری مشکلات روستاییان بخش کوهستانی دیلمان است .
شماری از این روستاییان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا می گویند:رانش زمین و بسته شدن برخی از این جاده های روستایی بویژه گل آلود شدن این جاده ها هنگام بارندگی از مشکلات مهم این منطقه کوهستانی است که مدام اتفاق می افتد و رفت و آمد را برای ساکنان مشکل می سازد.
به گفته آنان به دلیل رانش دیواره جاده های روستایی در تابستان و توفانی و برفگیر بودن این جاده های در فصل های سرد سال این بخش نیازمند جاده مناسب و امکانات راهداری برای تمام فصول سال است .
بخشدار دیلمان روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: راه روستایی بن زمین به وفمجان به طول 20کیلومتر از دو هفته پیش براثر ریزش جاده بسته شده است و رفت آمد اهالی به سختی صورت می گیرد . در مسیر روستای علی وا به تاریک دره ، راه روستای آزارستانکی و روستای سیدسرا نیز شاهد ریزش و بسته شدن مسیر و نیازمند وسیله ای برای پاک سازی مسیر هستیم.
حسین یکتا افزود: بخشداری دیلمان به دلیل نداشتن امکانات و ادوات راهداری قادر به بازکردن این راه ها و پاسخگویی مردم و ساکنان این روستاها نیست.
وی خاطرنشان کرد: یک دستگاه لودر راهداری برای انجام اینگونه کارها در این بخش مستقر بود که به مرکز استان منتقل شده است و هیچگونه امکانات دیگری برای پاسخگویی به مردم منطقه وجود ندارد.
وی یادآورشد:این بخش کوهستانی در فاصله 45کیلومتری سیاهکل مرکز شهرستان قرار دارد و از طرفی فاصله مرکز بخش دیلمان با دورترین روستا به طول 50کیلومتر با توجه به پراکندگی روستا و خاکی بودن جاده ها نیازمند امکانات بیشتری برای پاسخگویی به مطالبات مردم این روستاها است.
وی تصریح کرد:در بخش دیلمان بیش از 350کیلومتر راه روستایی وجود دارد که بیشتر این راه ها خاکی بوده و تعداد کمی از راه های روستایی نیز که آسفالت داشتند با تردد خودروهای سنگین کارخانه سیمان تخریب شده اند.
وی یاد آورشد:فاصله مسیر دهستان پیرکوه با دیلمان 60کیلومتر است که به دلیل جاده های خاکی و پراکندگی روستاها نیازمند دو دستگاه لودر برای تمام فصول سال است.
بخش دیلمان شهرستان سیاهکل واقع در 45کیلومتری شهر سیاهکل با داشتن بیش از 15هزار نفر جمعیت دارای 104آبادی و 78روستای بالای 20خانوار است .
خبرنگار: فرهاد نظرپور **انتشار دهنده : بابایی
6029 /6030

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.