اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی به ایرنا ، محبوبه قلمبر اظهار کرد: کالاهای کشاورزی، گندم، آرد، موادغذایی و پتروشیمی بخشی از محصولات عرضه شده در بورس کالای منطقه آزاد انزلی را تشکیل می دهد.
وی در ادامه با اشاره به وجود ارتباط مستقیم میان توسعه بازارهای مالی و رشد اقتصادی در دنیای امروز و ضرورت تامین سلامت بازارهای مالی برای ایجاد ثروت و رونق اقتصادی در جامعه افزود: آشنایی با جایگاه و کارکردهای بورس کالا در اقتصاد یک عامل مهم در رونق اقتصادی و فرصتی مناسب در جهت خرید و فروش کالا، کاهش هزینه‌ها و توسعه اقتصادی در جامعه است.
قلمبر با یاداوری گشایش تالار بورس منطقه آزاد انزلی به عنوان نخستین تالار اختصاصی بورس کالای مناطق آزاد کشور از سال 93 در منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: تالار بورس کالای منطقه آزاد انزلی فعالیت چشم‌گیری داشته و علاوه بر امکان دسترسی افراد از سراسر ایران به این تالار ، تولیدکنندگان نیز می‌توانند کالای خود را به تمام ایران عرضه کنند.
وی با اشاره به این که فرصت ها و مزیت‌های فراوان موجود در بورس کالای منطقه آزاد انزلی در خارج از محدوده منطقه آزاد برای افراد حقیقی و حقوقی وجود ندارد تصریح کرد: استفاده از مزیت‌ها و خرید و فروش کالا در بازار بورس کالای منطقه آزاد موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود.
نماینده شرکت کارگزاری تالار بورس کالای منطقه آزاد انزلی در پایان با اشاره به اعتبار استانداردهای کالا در بازار بورس و رعایت تمامی استانداردهای معرفی شده از کالا در بازار بورس در زمان تحویل و ارائه محصول به مشتری افزود: رعایت استانداردهای معرفی شده کالا در بورس، موجب ایجاد اعتماد و جلب مشتری در بورس کالا شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است . کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال - جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان 100 درصد در منطقه، امکان فعالیت بانکها و موسسات مالی - بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی 20 ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی - تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.
دریافت خبر: بابایی
6030

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.