• کدخبر: 673662
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان ، مراسمی با عنوان اولین پیش رویداد جشنواره بین المللی فیلم سبز با حضور فعالان محیط زیست، هنرمندان، فرهیختگان، فیلمسازان، هنردوستان، مدیران اجرایی و کارشناسان در سالن آمفی تئاتر اداره کل محیط زیست گیلان برگزار شد.

در این همایش طاهره صبوری دبیر مقیم پنجمین جشنواره فیلم سبز در گیلان ، گزارش اجمالی از اقدامات جشنواره پنجم و روند اجرایی، سیاست ها و محور اصلی جشنواره ششم ارایه کرد. و همچنین ضمن قدردانی از حضور فعال سه تشکل مردمی حامی محیط زیست سال گذشته، موسسه بوم پژوهش گیلان پاک، جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست و موسسه سبزکاران ، از همه سازمان های مردم نهاد استان گیلان در خواست نمود تا حامی ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز باشند و در ادامه گزارشی تصویری از اقدامات سال گذشته ارایه شد.

در ادامه قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ضمن تبریک هفته محیط زیست و اقدامات ارزشمند صورت گرفته در این هفته از جمله افتتاح سیستم تصفیه فاصلاب بیمارستانی و صنعتی ،اجرای طرح تفکیک زباله و .... برگزاری اولین پیش رویدادششمین جشنواره فیلم سبز ایران را نیز یکی از اقدامات بسیار خوب در هفته محیط زیست برشمرده و عنوان نمود :هنرو فیلم یکی از بهترین روشهای ارتقا فرهنگ زیست محیطی و آگاه سازی مردم از تهدیدات و مشکلات محیط زیست در بین مردم است چرا که هنر یک زبان جهانی است و برای همگان قابل درک است .

دکتر محمدپور در ادامه اظهار داشت که این جشنواره با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید پس از 10 سال وقفه در سال 95 آغاز و امسال وارد ششمین دوره خود میشود که خوشبختانه از هنرمندان گیلانی آثار خوبی برای جشنواره ارسال و استان گیلان از استانهای برتر در نحوه اجرای جشنواره بوده است.

همچنین تهمینه شمشادی به عنوان نماینده سازمان های مردمی حامی محیط زیست استان گیلان در این برنامه به ایراد سخنرانی پرداخت و آمادگی خود را جهت حمایت هر چه بیشتر از جشنواره ششم اعلام نمود.

مهمان ویژه برنامه ، استاد "انوش نصر" از هنرمندان و فرهیختگان پیشکسوت و برتر استان و کشور در ایراد سخنرانی خود به اهمیت برگزاری این گونه جشنواره ها در جهان، تشویق هنرمندان به ساخت فیلم های فاخر زیست محیطی اشاره نمود و از تمامی هنرمندان و هنردوستان استان خواستار همکاری تمام و کمال با دبیرخانه این جشنواره شد.

پرفورمنس آرت یا نمایش بی کلام هنرمندان حامی محیط زیست در خصوص نجات زمین ؛ پخش دو انیمیشن کوتاه محیط زیست و اهدا لوح تقدیر به 40 نفر از اعضای کادر اجرایی و حامیان جشنواره پنجم از دیگر برنامه های اجرا شده در این پیش رویداد بود.

 

48

  • کدخبر: 673662
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.