اخبار مرتبط

اسحاق شعبانی روز سه شنبه در مصاحبه با ایرنا با اشاره به آغاز رهاسازی این بچه ماهیان از اول خرداد ماه اظهار کرد : از این تعداد 140 میلیون عدد بچه ماهیان سفید و بقیه سایر گونه های کمیاب نظیر کولی ، اردک ماهی ، سس و غیره هستند که در سه مرکز تکثیر ، پرورش و بازسازی ذخایر ماهیان استان تولید شده و از طریق رودخانه های منتهی به دریا در غرب و شرق گیلان و تالاب انزلی رهاسازی می شود.
به گفته وی از این مقدار بچه ماهی رهاسازی شده معمولا به طور تقریبی سالانه هشت هزار تن ماهی از منابع ابی گیلان صید و وارد بازار می شود .
شعبانی یاداور شد : مرکز تکثیر شهید بهشتی که مشخصا در زمینه تکثیر و پرورش بچه ماهیان خاویاری فعالیت دارد امسال دو میلیون بچه ماهی در رودخانه سفیدرود رهاسازی می کند .
وی افزود : مقداری از این بچه ماهیان از گونه هایی نظیر کپور ، کولی ، اردک ماهی نیز برای کمک به صیادان بومی با همکاری و مشارکت انان در بازسازی در تالاب انزلی رهاسازی می شود .
مدیر کل شیلات گیلان یاداور شد: در راستای حفاظت از ماهیان دریای خزر از سوی مرکز تکثیر ، پرورش و بازسازی ذخایر ماهیان استخوانی شهید انصاری از سال 1375 تا 1395 افزون بر یک میلیارد و 650 میلیون عدد بچه ماهی سفید در تالاب انزلی و رودخانه های منتهی به دریای خزر به عنوان زیستگاه ماهیان استخوانی حوزه جنوبی دریای خزر رهاسازی شده است .
چهار هزار صیاد در قالب 51 پره صیادی از نیمه مهر ماه تا نیمه فروردین سال بعد در گیلان به صید اشتغال دارند .
خبرنگار و انتشار دهنده : گیتی بابایی
6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.