اخبار مرتبط

مهیار فتحی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،اظهار کرد : در اجرای طرح کشوری جشن روزه اولی ها ، سفره های افطاری ویژه روزه اولی ها از سوی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان در شهرستان های مختلف استان گسترده می شود.
وی افزود : برپایی محفل نورانی انس با قرآن کریم ، سخنرانی، اجرای مسابقه و اهدا جوایز از جمله دیگر برنامه ها در برگزاری طرح جشن روزه اولی ها است.
فتحی پور ، به جا نهادن خاطره به یادماندنی برای نوجوانان عامل به احکام و واجبات دینی را بسیار مهم عنوان و خاطر نشان کرد: در همین راستا توجه ویژه به روزه اولی ها در ماه مبارک رمضان تاکید شده است.
وی طرح همخوانی و ختم دسته جمعی قرآن کریم را از دیگر برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان در ماه مبارک رمضان بیان و اضافه کرد : برنامه‌های فرهنگی تربیتی با عنوان فرزندان رمضان ویژه اعضای انجمن‌ های اسلامی دانش‌آموزان نیز در استان به اجرا در آمد.
فتحی پور تصریح کرد: در این طرح مربیان قرارگاه و یا روحانی مسجد در جمع دانش‌آموزان و افراد شرکت کننده در طرح حاضر شده و با تشکیل حلقه دوستانه در مورد مسایل فضیلت حضور در مسجد، ثواب و برکات شرکت در نماز جماعت، فلسفه تاکید بر جماعت در اسلام و اهمیت تکریم و رسیدگی به مساجد با دانش آموزان بحث و گفتگو می شود .
مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان اظهار داشت: جمع آوری کمک های دانش آموزان، اولیاء و غیره برای نیازمندان در قالب شبگرد کوفه از دیگر برنامه های این اتحادیه در ماه مبارک رمضان است.
استان گیلان دارای بیش از 375 هزار دانش آموز است.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده: بابایی
7286 / 6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.