اخبار مرتبط

به مناسبت هفته صنایع دستی، روز دوشنبه کارگاه حصیربافی سنتی و کارگاه ساز سازی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و فرماندار شهرستان لنگرود دراین شهر افتتاح شد.
راه اندازی این کارگاه حصیر بافی حدود 650میلیون ریال هزینه داشته که از این مبلغ 250 میلیون ریال از محل تسهیلات بانکی تامین است و برای 20نفر اشتغالزایی داشته است.
رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در جریان افتتاح این کارگاه سنتی با اشاره به اینکه در اذهان عموم مردم جامعه هنری تحت عنوان هنر ساز سازی کمتر شناخته شده، اظهار داشت: ساز سازی به عنوان بخش قابل توجهی از هنر موسیقی، چنان ارتباط تنگاتنگی با این هنر دارد که قطعا شاخه ای از آن به حساب می آید.
وی افتتاح کارگاه های تولید سازهای سنتی را در اشاعه موسیقی سنتی بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: این کارگاه با اعتباری بالغ بر 700میلیون ریال تاسیس شده و زمینه اشتغال چند جوان علاقمند به موسیقی سنتی و تولیدات صنایع دستی را در شهرستان لنگرود فراهم کرده است.
همچنین بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان لاهیجان در محل دائمی عرضه صنایع دستی واقع در بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی در ضلع شرقی استخر لاهیجان با همکاری مهمانسرای ایرانگردی و جهانگردی افتتاح شد.
در این بازارچه هفت غرفه ، صنایع دست هنرمندان لاهیجانی را به معرض نمایش عموم مردم و گردشگران قرار داده است.
کارگاه منبت مهدی بداغی در یکی از روستاهای لاهیجان به نام آزارستانکی نیز مورد بازدید مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و فرماندار شهرستان لاهیجان قرار گرفت .
این کارگاه با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 300 میلیون ریال سرمایه که یک میلیارد و 300 میلیون ریال آن از محل تسهیلات بانکی تامین شده از دیگر برنامه های هفته صنایع دستی در لاهیجان بود. این کارگاه زمینه اشتغال قریب به 15نفر را فراهم کرده است .
در این کارگاه از ضایعات چوب و درختان صنایع دستی از جمله ساعت ساخته می شود و سال گذشته نیز تولیدات این کارگاه به کشور اتریش صادر شد.
خبرنگار :فرهاد نظرپور ** انتشاردهنده: کبیری
6029/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.