اخبار مرتبط

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: بنگاه‌های کوچک و متوسط عامل جذب، اشتغال و آموزش نیروی کار ماهرند.

به گزارش ایلنا از رشت، احمد علی شهیدی درباره نقش بنگاه‌های کوچک اقتصادی در جوامع امروزی گفت: بنگاه‌های کوچک در بیشتر کشورهای جهان مهم‌ترین برنامه اجرایی برای دستیابی به توزیع عادلانه درآمد، ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی تلقی می‌شوند.

وی ادامه داد: فراهم کردن بسترهای مناسب برای کارآفرینی و نوآوری در جذب و هدایت سرمایه‌ها در مسیر توسعه اقتصادی کشور می‌بایست مورد توجه جدی قرار گیرد.

رییس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان درباره جایگاه و اهمیت صنایع کوچک گفت: بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در فراهم کردن بستر مناسب برای نوآوری و افزایش صادرات نقش مهمی دارند و عامل جذب، اشتغال و آموزش نیروی کار ماهرند و این در حالی است که تامین نیروی انسانی متخصص برای شرکت‌های بزرگ توسط شرکت‌های کوچک و متوسط انجام می‌شود.

وی در ادامه افزود: ویژگی‌هایی نظیر زود بازده بودن‌، نیاز کمتر به منابع مالی و پائین بودن سطح ریسک را از مزیت‌های صنایع کوچک دانسته و تقویت این صنایع را بهترین راهکار ایجاد اشتغال به‌ویژه در مناطق محروم معرفی کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در قیاس صنایع کوچک با صنایع بزرگ گفت: آنچه در شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود، حاصل فعالیت صنایع کوچک است. صنایع کوچک با هزینه‌های عمومی کمتر و محدودیت ماشین‌آلات در مقایسه با صنایع سنگین از انعطاف پذیری بیشتر و تکان‌های اقتصادی کمتری برخوردار است و نکته قابل توجه این است که بهره‌وری در صنایع کوچک بیشتر از صنایع متوسط و در صنایع متوسط بیشتر از صنایع بزرگ است.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.