اخبار مرتبط

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی روز چهارشنبه در این نشست با بیان اینکه سال گذشته 530میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به بیش از900 واحد صنعتی و کشاورزی پرداخت شد، افزود: با استفاده از این تسهیلات 340 واحد راکد و نیمه تعطیل احیاء و 125 واحد بهره‌برداری شد.
وی همچنین از افزایش 25 درصدی اعتبار تسهیلات کارگروه رفع موانع رونق تولید استان در سال جاری خبر داد و گفت: در این راستا سهم استان حدود 600 میلیارد تومان خواهد بود که چنانچه روند سال گذشته را داشته باشیم، باید حداقل تا 800 میلیارد تومان برنامه‌ریزی داشته باشیم .
نجفی اشتغال، تولید بیشتر و پویایی اقتصاد را از جمله خواسته‌های مردم عنوان کرد و افزود : باتوجه به سند چشم انداز توسعه کشور، وظایف‌ ما در کارگروه رفع موانع تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی سنگین‌تر است.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: امسال رشد شاخص‌ها در کارگروه رفع موانع تولید را رصد خواهیم کرد و مدیران باید پاسخگوی عملکرد خود و پیگیر باشند.
وی بر ضرورت اهتمام و جدیت هرچه بیشتر مدیران در سال جاری تأکید کرد و افزود : دولت مصمم در حل مشکلات مردم و اجرای تمامی وعده‌های داده شده است.
وی بر ضرورت پیگیری مجدانه دبیرخانه کارگروه اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید در سازمان برنامه و بودجه و تلاش ویژه سازمان صنعت ، معدن و تجارت در این بخش تأکید کرد .
استاندار گیلان همچنین بر لزوم توسعه شرکت‌های دانش بنیان تأکید کرد و افزود : توسعه این شرکت‌ها، افزایش اشتغال را در پی خواهد داشت که تحقق آن از جمله برنامه‌های دولت به شمار می‌رود.
وی بر ضرورت تلاش تمامی دستگاه‌ها در جهت توسعه شرکت‌های فناور و دانش بنیان تأکید کرد و گفت: گیلان گنجایش صنایع سنگین را نداشته هر چند که به جد پیگیر احداث پتروشیمی در رودسر و لوشان هستیم و در جلگه مرکزی، مرکز استان و منطقه آزاد تنها باید در جهت توسعه شرکت‌های دانش بنیان و فناور تمرکز کنیم.
استاندار گیلان به توسعه پروژه‌های دریامحور و تکالیف بنادر و شیلات در این بخش اشاره کرد و افزود : باید جدیت و تلاش بیشتری در مباحث دریا محور استان صورت پذیرد.
وی همچنین بر ضرورت تلاش بیشتر مدیران در توسعه پرورش ماهیان خاویاری تأکید کرد و گفت: اداره کل اقتصاد و دارایی نیز باید با جدیت و به صورت عملیاتی در جهت اجرای هر چه بهتر پنجره واحد تلاش کند .
وی با انتقاد از افرادی که افتتاح پروژه‌های استان را کار تبلیغاتی می‌دانستند اظهار داشت : روز گذشته 37 میلیارد تومان پروژه در شهرستان آستارا افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
وی در ادامه با بیان اینکه نمی‌توان به دلیل انتخابات کار را متوقف کرد، افزود: تا زمانی که صداقت و درستی خود را ادامه دهیم، اعتماد مردم از ما سلب نخواهد شد و باید در گفتمانی که دولت تدبیر و امید آن را شروع کرده، به جد پیگیر باشیم.
در حال حاضر 2 هزار و 600 واحد صنعتی در گیلان فعال است. این استان دارای 36 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب نیز هست که در این شهرک ها 14 هزار و 400 نفر مشغول به کار هستند.
7294/2007

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.