اخبار مرتبط

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمد احمدی پور با اظهار تأسف از بی‌اخلاقی‌های اخیر در خصوص انتشار لیست 35 نفره از نامزدهای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت بیان داشت: واقعاً تأسف می‌خورم از اینکه عده ای در پوشش کسوت شریف اطلاع‌رسانی به راحتی دروغ می‌گویند و با انتشار شایعات و تهمت‌ها به قصد فریب افکار عمومی اقدام می کنند .
وی با قدردانی از زحمات اهالی شریف رسانه ادامه داد: بی اخلاقی و عدم رعایت وظایف حرفه‌ای و قانونی رسانه‌های تخریب گر در روزهای اخیر آنچنان سخیف ، غیر قانونی و مجرمانه است که رسانه‌های منتقد دولت نیز از انتشار این مطالب توهین آمیز پرهیز کرده‌اند.
وی درخصوص دروغ‌های منتشر شده در زمینه‌ لیست 35 نفره‌ داوطلبان شورای شهر رشت گفت : صورت جلسه‌ رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر رشت در موعد مقرر توسط هیأت اجرایی به هیأت نظارت شهرستان اعلام شد اما اعضای این هیات به علت اختلافات داخلی و غیبت تعمدی دو عضو خود، نتوانستند نظر نهایی را در مدت هفت روز تعیین شده که از 25 تا 31 فروردین ماه بود به فرمانداری رشت اعلام کنند وبه همین دلیل، دو فرد متخلف توسط رئیس هیئت عالی نظارت استان برکنار شدند.
وی یادآورشد: ماده 48 قانون تبصره‌ی 2 الحاقی ماده‌ی 52 آئین نامه‌ی اجرایی شوراهای اسلامی شهر و روستا ، اشعار می‌دارد چنانچه ظرف هفت روز از تاریخ رسیدگی صلاحیت داوطلبان، هیأت نظارت مربوطه درباره داوطلب یا داوطلبان نظر خود را اعلام نکند نظر هیأت اجرایی ملاک عمل خواهد بود
احمدی پور گفت : چون مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط هیأت‌های نظارت در تاریخ 31 فروردین پایان یافته بود و به دلیل عدم اظهار نظر توسط هیأت مذکور، ملاک عمل ، نظر هیأت اجرایی شد.
رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه هیأت نظارت استان براساس قانون نمی‌توانست صلاحیت داوطلبانی که در دو مرحله‌ی قبل تائید شدند را دوباره بررسی کند گفت : هیأت نظارت استان در مرحله‌ی بعدی مسئول رسیدگی به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده در هیأت اجرایی یا هیأت نظارت شهرستان بود.
وی با یادآوری اینکه مهلت رسیدگی و تاریخ اعلام نظر قطعی و نهایی هیأت عالی نظارت استان درخصوص بررسی صلاحیت داوطلبان شوراها تا هفدهم اردیبهشت بود گفت : هیأت نظارت استان صورتجلسه‌ای را در روز هیجدهم اردیبهشت تحویل ستاد انتخابات داد که خارج از برنامه زمانبندی انتخابات پنجمین دوره‌ی شوراهای شهر بود.
احمدی پور با بیان اینکه ما ملزم به رعایت قانون و جدول زمانبندی برگزاری انتخابات هستیم گفت : از آنجائیکه صورت جلسه‌ی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان با یک روز تأخیر به ستاد انتخابات اعلام شد در جلسه‌ای با حضور آقایان دلخوش رئیس و حسنی عضو این هیأت که در استانداری برگزار شد تأکید کردم که رسیدگی به موضوع ذکر شده در صلاحیت هیأت استان نیست که در پی این نشست جناب آقای دلخوش در تاریخ 19 اردیبهشت تفویض اختیار اخذ شده از هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را به ستاد انتخابات اعلام کرد .
رئیس ستاد انتخابات گیلان افزود :برای ستاد انتخابات اینکه کدام نامزد و از چه گرایشی تایید یا رد شود ملاک نیست بلکه رعایت روند برگزاری انتخابات و اجرای مر قانون مورد توجه است.
محمد احمدی پور گفت: افرادی که امروز شایعات مختلف و اتهامات بی‌اساس را مطرح می‌کند روز به روز بر بی‌اعتباری خود در نزد ملت می‌افزایند.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، 29 اردیبهشت ماه جاری در سراسر میهن اسلامی برگزار می شود.
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، استان گیلان دارای 16 شهرستان، 52 شهر و 43 بخش، 109 دهستان و 2 هزار و 583 آبادی دارای سکنه است.
فرایند رای گیری پنجمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر در آستارا، بندرانزلی، لاهیجان، لنگرود و تالش بصورت الکترونیکی انجام خواهد شد. مردم در هرکدام از این شهرها باید هفت عضو شورای اسلامی را انتخاب کنند.
مردم در شهر رشت 11 عضو شورا و در 46 شهر دیگر نیز پنج عضو شورا را انتخاب می کنند.
2007/7294
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.