• کدخبر: 642085
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری آستارا، یونس رنجکش در دیدار با روسا و نواب رییس هیات های ورزشی در شهرستان استارا اظهار داشت: متاسفانه فصل مشترک دغدغه های همه هیات های ورزشی کمبود امکانات و نبود اعتبارات و عدم وجود حمایت های لازم از سوی مسئولین است اما باید گفت که مشکل عمده در این زمینه نداشتن برنامه و بر روی اقتصاد ورزش است. وی افزود: هیات های ورزشی شکل گرفته اند تا برای بسط و توسعه ورزش در کنار دولت باشند یعنی قرار است هیات ها به عنوان یک تشکل مردمی به دولت کمک کنند نه اینکه منتظر کمک دولت باشند. اگر مطالبه ای باشد این دولت است که از مردم درخواست کمک کرده است و از فعالان ورزشی می خواهد تا در حوزه همگانی و قهرمانی و حتی حرفه ای به کمک دولت بیاید تا در فضای ورزشی پویایی احساس شود.

وی با اشاره به قانون واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی گفت: دولت با اجرای ماده 88 صراحتا گفت که توان و فرصت اداره سالن ها و اماکن ورزشی را ندارد و محور کارش را در حوزه نظارتی متمرکز کرده است و در واگذاری ها هم اولویت را به هیات های ورزشی داده اند تا درآمدهای حاصله از محل اجاره هم در نهایت به خود شهرستان بر گردد و این شیوه سالهاست در دنیا اجرا می گردد و در کشور ما به تازگی حرکت خود را آغاز نموده است، حال اگر هیاتی به عنوان بخش خصوصی بنا به دلایلی نتوانست سالنی را اجاره کند مقصرش دولت نیست.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا تاکید کرد: باید خودمان را با همین امکانات محدود بچرخانیم، آنچه ورزش ما را دچار مشکل کرده است امیدهای واهی برای واریزهای پول از منابع دولتی است وقتی دلمان را به این وعده ها خوش می کنیم ره به جایی نمی بریم می شود، شبیه شرایطی که الان با آن روبه رو هستیم. وی با بیان اینکه " پویایی و برنامه محور بودن، چاره کار است،" گفت: 35 هیات ورزشی در سطح شهرستان داریم، اگر هر کدام در طول سال، دو یا سه برنامه ورزشی خوب و منسجم اجرا کنند نه تنها خود از حالت سکون بیرون می ایند و پویا می شوند و به درآمدزایی می رسند بلکه تقویم ورزشی شهرستان نیز در تمام سال پر خواهد بود.

رنجکش تصریح کرد: امکانات ما در حقیقت همان است که در سطح شهرستان وجود دارد و آنچه که می توانیم انجام دهیم برنامه ریزی در راستای استفاده از طرفیت سایر دستگاه های دولتی است که باید اقدام شود. وی با اشاره به حوزه زیر ساخت شهرستان گفت: آستارا واقعا در این حوزه فقیر است، در روستاها وضع بدتر می باشد. از همین رو از رییس اداره ورزش و جوانان خواستم برنامه بدهد، اولویت ها را تعیین کند تا ورزش شهرستان را از حالت فعلی نجات دهیم.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا اضافه کرد: به هرحال آستارا یک شهر خاصی است و باید به دنبال پیوند بین ورزش و توریسم باشیم و اگر توریسم ورزشی را کانون توجه خود قرار دهیم قطعا اتفاقات خوبی در منطقه رخ خواهد داد چراکه مطمئنا سرمایه گذارانی خواهند امد و با سرمایه گذاری در ورزش اقتصاد ورزش در شهرستان را پویا خواهند کرد. وی گفت: دولت اعتبارش محدود است و این هیات های ورزشی هستند که می توانند کمک کنند اقتصاد ورزش شهرستان پویا شود و باید به سراغ درآمدزایی با برنامه ریزی و برگزاری مسابقات در سطح استان، کشور و بین المللی و برگزاری دوره های آموزشی بود.

رنجکش توجه به توسعه ورزش عمومی را نیز جزو برنامه های اولویت دار دانست و گفت: در کنار پرداختن به ورزش قهرمانی باید به ورزش همگانی هم توجه کرد تا نشاط اجتماعی و پویایی در جامعه فراگیر شود. وی همچنین به حمایت های همه جانبه فرمانداری از ورزشکاران و توجه به مطالبات عمومی جامعه ورزشی در این شهرستان تاکید و افزود: اداره ورزش و جوانان باید با محوریت هیات های ورزشی پویایی بیشتری داشته باشد. رنجکش گفت: ورزشکاران و هیات های ورزشی هم باید با برنامه محور بودن این مطالبات را از اداره ورزش داشته باشند. وی همچنین خواستار توجه بیشتر ورزش و جوانان نسبت به ارائه خدمات مطلوب به جامعه ورزشی شد. فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در پایان با اشاره به روز 29 اردیبهشت ماه خواستار مشارکت حداکثری هیات های ورزشی ورزشکاران در دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر روستا شد.

46 انتهای پیام
  • کدخبر: 642085
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.