اخبار مرتبط

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان رشت از فراخوان و بکارگیری 664 نفر بعنوان عوامل فعال هیات بازرسی انتخابات پیش رو خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، منا ابروفراخ رئیس هیات بازرسی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراها در شهرستان رشت با بیان اینکه فراخوان و ثبت نام از عوامل هیات بازرسی بر انتخابات شهرستان رشت انجام و اسامی این افراد در سامانه وزارت کشور درج شده است، افزود: افراد ثبت نام شده در قالب بازرس، سربازرس و نیروهای ستادی در شهر رشت و شش بخش تابعه، مجموعا 664 نفر هستند که شامل 565 نفر بازرس و 36 نفر سربازرس هستند.

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان رشت با تاکید بر اینکه بر اساس قانون هیات های بازرسی انتخابات، وظیفه نظارت و کنترل جریان انتخابات را برعهده دارند، افزود: در تمام شبعه های اخذ رای شهرستان رشت نمایندگان هیات های بازرسی حضوری فعال خواهند داشت و روند انتخابات را بررسی می کنند .

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی در هریک از شعب اخذ رای یک نفر بازرس ثابت و به ازای هر 15 شعبه نیز یک نفر سربازرس مشخص شده است که این افراد بر اساس قانون وظیفه نظارت بر فرآیند انتخابات و گزارش تخلفات احتمالی انتخاباتی از آغاز انتخابات تا پایان رای گیری و شمارش آرا را بر عهده خواهند داشت.

ابروفراخ با اعلام اینکه کسب اخبار و اطلاعات مربوط به روند برگزاری صحیح انتخابات، جمع بندی و انعکاس آن به مراجع ذیصلاح نیز از دیگر وظایف مهم هیات های بازرسی محسوب می شود تصریح نمود: دبیرخانه هیات بازرسی انتخابات شهرستان رشت در فرمانداری مستقر است و بصورت تمام وقت آماده دریافت گزارش ها، انتقادات و پیشنهادهای مردمی است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.