اخبار مرتبط

فرماندار آستارا تاکید کرد که تجربه‌های خوبی در واگذاری برنامه‌ها به مردم داریم که از این تجربه باید به خوبی استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در اولین جلسه کارگروه مناسبت های ویژه شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار داشت: در طول سال، دستگاه های اجرایی برنامه های مختلفی را در مناسبت های خاص اجرا می کنند که گاهی به دلیل خوب نپرداختن به ان نمی توانند جامعه هدف را پوشش دهند و تاثیرگذار باشند.

وی افزود: به همین دلیل کارگروه مناسبت‌های ویژه در فرمانداری تشکیل شد تا آنچه قابلیت اجرایی دارد مصوب شود و با تجمیع کردن امکانات همه دستگاه‌های اجرایی، بهترین عملکرد را در برگزاری یک ویژه برنامه فرهنگی، اجتماعی و یا ورزشی داشته باشیم.

وی با اشاره به مناسبت‌های مختلف در سال‌جاری گفت: باید از این فرصت‌ها برای احیای ارزش‌های دینی و اجتماعی استفاده کنیم و اجرای برنامه‌ها فقط هم مختص به شهر نباید باشد بلکه باید آن را به روستاها هم کشاند و روستاییان را نیز در برگزار این برنامه‌ها سهیم کرد.

فرماندار شهرستان‌مرزی بندر آستارا تاکید کرد: در برگزاری جشنواره و همایش‌ها و مناسبت‌های ویژه، جزیره‌ای عمل کردن و پراکنده کاری نه تنها تاثیرگذار نیست بلکه به دلیل نداشتن امکانات و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها اثرات سوء نیز دارد و دستگاه متولی را از اهداف خود دور می‌کند.

وی با تاکید بر ضرورت واگذاری برنامه‌های عمومی به مردم و پشتیبانی‌های لازم از حرکت‌ها و مشارکت‌های مردمی اظهار داشت: تجربه‌های بسیار خوبی در واگذاری برنامه‌ها به مردم داریم که از این تجربه باید به خوبی استفاده کنیم.

رنجکش یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی باید از هنرمندان و صاحبان اندیشه در برنامه‌سازی‌ها استفاده کنند و هر دستگاه نیز می‌بایست در حوزه فعالیت خود برنامه‌ریزی کند و از اجرای برنامه‌های موازی و دخالت در حوزه‌های دیگران بپرهیزد.

وی تنوع بخشی به برنامه و ایجاد جاذبه در اجرای آن را یک ضرورت دانست و یادآور شد: برنامه‌ها باید متناسب با ذائقه مردم طراحی و اجرا شود.

وی خواستار ارائه برنامه‌های اجرایی دستگاه‌های اجرایی در زمینه مناسبت‌های مختلف شد.

گفتنی است، در اولین جلسه کارگروه مناسبت‌های ویژه شهرستان‌مرزی بندر آستارا تنی چند از روسای ادارات این شهرستان به ارائه برنامه برای روزهای آتی و تشریح چگونگی برگزاری آن پرداختند.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.