• کدخبر: 636213
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از  روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان ، در این مراسم دکتر پارسی مدیر کل بهزیستی گیلان گفت : مجموعه بهزیستی و رفاه اجتماعی در وزارت تعاون و دولت تدبیر و امید توجه زیادی به ارتقاء فرهنگی جامعه دارند . سازمان بهزیستی بر اساس وظایف تعریف شده در قانون علاوه بر ارائه خدمات توان بخشی حرفه ای و اجتماعی ، در بحث آسیب های اجتماعی نیز فعالیت دارد که بر این اساس کل جامعه در همه رده های سنی مخاطب ما هستند . در حال حاضر بیش از 400 مهد کودک بین 13 تا 16 هزار کودک را تحت پوشش قرار می دهند که این پتانسیل عظیم برای آموزش در پایه ترین سطوح مورد توجه ما هست . برای آنکه بتوانیم زندگی را برای نسل آینده دلپذیر و مناسب سازیم باید از کودکی سرمایه گذاری و فعالیت کنیم و با بهره گیری از بیش از 70 سمن مرتبط با بهزیستی و ایجاد همدلی و همکاری با سمن های محیط زیستی این ارتباط را محکم تر کنیم و انسجام ببخشیم .

پس از صحبت های مدیر کل بهزیستی ، قربانعلی محمدپور مدیر کل محیط زیست گیلان نیز در بخشی از صحبت هایش گفت : توجه ویژه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در بالاترین سطوح مدیریتی کشور نشان از اهمیت مسئله محیط زیست و عزم ویژه دولت در ساماندهی مشکلات محیط زیست دارد . ما راهی نداریم جز اینکه از تکنولوژی های روز دنیا در مدیریت محیط زیست استفاده کنیم . وی افزود امروز به لطف گشایش های حاصله در مسئله برجام از دستاوردهای ویژه آن برای محیط زیست در بحث احیای تالاب انزلی و مدیریت پسماند و فاضلاب بهره می بریم . بحث مهار سنبل آبی و استفاده از تکنولوژی های برتر به جز به ثمر رسیدن برجام میسر نمی شد . بطور مثال دستگاه های خریداری شده برای مهار سنبل آبی و همچنین احیای تالاب انزلی با گشایش های سیاسی حاصله وارد کشور شده اند .

محمد پور گفت : در بخش آموزش می توانیم با همکاری اداره کل بهزیستی و آموزش کارشناسان زبده در بحث توان بخشی مبتنی بر جامعه موسوم به CBR ، مدیریت پسماند و کاهش زباله را در روستا ها و جوامع محلی مورد توجه قرار داد و بر این اساس اداره کل محیط زیست گیلان آمادگی خود را جهت آموزش کارشناسان فعال در حوزه CBR اعلام می دارد . وی گفت : استفاده از پتانسیل های تشکل های مردمی از دیگر اهداف سازمان حفاظت محیط زیست است و امروزه نتیجه تلاش های اموزشی سازمان محیط زیست در بحث فرهنگ سازی در جای جای اجتماع قابل مشاهده است . مثل ایجاد مدارس طبیعت و توجه ویژه دانش آموزان و خانواده ها به محیط زیست .

محمدپور افزود محیط زیست گیلان انتظار دارد تا با همکاری بهزیستی و تشکل های مرتبط بتوانیم اقدامات مشترکی در حوزه محیط زیست و حفاظت آن انجام شود . وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای مجموعه بهزیستی استان اعلام کرد که سازمان حفاظت محیط زیست قصد دارد امسال با همت همگانی بتواند پرچم آبی و سبز را به عنوان نمادهای پاکیزگی و سلامت شناگاه ها در سواحل استان گیلان به اهتزاز در آورده و برای تحقق آن از کمک همه سمن ها ، ارگان ها و سازمان های همسو استقبال و بهره خواهد برد.

 

48

انتهای پیام
  • کدخبر: 636213
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.