اخبار مرتبط

بیژن خالق وردی پور روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر گردشگران در ایام نوروز، بازار آستارا را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب می کنند و این امر، بهترین فرصت خرید و فروش کالای ایرانی است.
وی به برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در روزهای آینده در بازار میوه و تره بار آستارا اشاره و اضافه کرد: بیشتر کالاهای عرضه شده این بازار ایرانی خواهد بود تا تولیدکنندگان داخلی حمایت و کالای ایرانی معرفی شوند.
خالق وردی پور اظهار کرد: با توجه به بسترهای موجود در بازار آستارا، امیدواریم با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت به آنها ، شاهد رونق چرخه تولید شویم.
رئیس اتاق اصناف شهرستان آستارا نیز به ایرنا گفت: فرهنگ خرید کالای ایرانی در مقایسه با کالای خارجی به خوبی نهادینه نشده و بسیاری از شهروندان بدون اطلاع از کیفیت کالای ایرانی، به مارک های خارجی سوق پیدا می کنند.
عارف باباشپور با اشاره به اینکه اتاق اصناف آستارا در آستانه نوروز به فضاسازی بازار این شهرستان و تبلیغ کالای ایرانی اقدام کرده، گفت: حمایت از کالای ایرانی در سبد خرید شب عید، می تواند نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی، اشتغال، جلوگیری از خروج ارز و رونق اقتصاد کشور داشته باشد.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب رشت، مرکز استان گیلان واقع شده و با حدود پنج هزار واحد تجاری که اغلب در بازارچه ساحلی آن متمرکز است، به عنوان یکی از 20 شهر گردشگرپذیر کشور محسوب می شود.
به گزارش ایرنا تجربه کشورهای موفق در رونق اقتصاد و اشتغال نشان می‌دهد خرید کالاهای باکیفیت تولید داخلی می‌تواند با افزایش تقاضا، ظرفیت تولید را بالا برده و در نتیجه فضای بسیار مناسبی برای توسعه‌ و بهبود روز افزون صنایع داخلی و خروج از رکود و افزایش اشتغالزایی فراهم کند.
رهبر معظم انقلاب تاکنون بارها درباره اهمیت خرید کالای ایرانی تاکید کرده‌اند: مصرف (کالای) داخلی، تولید داخلی را افزایش می‌دهد؛ تولید داخلی که افزایش پیدا کرد ... بیکاری برطرف می‌شود؛ تولید که رونق بگیرد، یعنی تورم کم بشود، گرانی کم بشود، اشتغال افزایش پیدا کند؛ اینها همه به هم متصل است؛ یک سر این قضیه دست ما مردم است، که مصرف خودمان را چگونه انتخاب کنیم.
دولت یازدهم نیز تاکنون اقدامات زیادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با هدف حمایت از تولید داخل و رونق اقتصادی انجام داده‌است که از جمله آنها می‌توان به بسته خروج از رکود اشاره کرد. رئیس جمهوری هدف از این اقدامات را رونق تولید و افزایش فرصت‌های شغلی با استفاده از نیروی کار ایرانی اعلام و بر ضرورت فرهنگ‌سازی برای خرید کالاهای با کیفیت ایرانی تاکید کرده است.
معاون اول رئیس جمهوری نیز به عنوان متولی اجرای اقتصاد مقاومتی در دولت، تاکید کرده برای ماندگار شدن اقتصادمقاومتی خرید کالای ایرانی باید جزئی از فرهنگ مردم شود و مردم کشور به خرید کالای داخلی و تولیدات ایرانی افتخار کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.