اخبار مرتبط

ساسان عادلی رئیس انجمن سینما جوان لاهیجان عصر سه شنبه به ایرنا گفت: فیلم کوتاه مستند 14 دقیقه ای از علم بندی تا علم واچینی ساخته سعید شیروانی از تولیدات انجمن سینمای جوان لاهیجان به بخش مسابقه هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین که در اردیبهشت ماه در شهر مذهبی قم برگزار شد، راه یافت .
وی خاطرنشان کرد: این فیلم کوتاه مستند پنجمین ساخته سعید شیروانی، از فیلمسازان فعال انجمن سینمای جوان لاهیجان است که پیش از این فیلم های کوتاه «توهم تلخ»، «مثل زندگی من» و «مهران و لاله» را ساخته بود.
وی اظهار داشت: موضوع این فیلم کوتاه مستند درباره مراسم علم بندی ماه محرم در روستای سلکابن از توابع اشکورات شهرستان رودسر در شرق استان گیلان است که از هفتم محرم آغاز می شود و روز عاشورا را در بر می گیرد.
عادلی یادآور شد: انجمن سینمای جوانان دفتر لاهیجان به عنوان مجری و زلیخا علیزاده به عنوان پژوهشگر، مهدی آقاپور به عنوان دستیار تصویربردار و عکاس و علی شعبانی به عنوان گوینده متن از عوامل ساخت فیلم هستند.
وی یاداور شد: فیلم مستند از علم بندی تا علم واچینی پیش از این به بخش مسابقه پنجمین جشنواره استانی فیلم کوتاه سکانس حماسه مازندران نیز راه یافته بود.
عادلی تاکید کرد:جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین با نگاه ژرف، عمیق و هنرمندانه به عبادت معبود، بررسی ابعاد بیکران معنوی نماز و نیایش در زندگی اجتماعی و اخلاق شهروندی و نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سلامت اجتماعی شامل اعتیاد، طلاق، فضای مجازی، حاشیه نشینی و ... در سه بخش فیلم کوتاه ، فیلمنامه و عکس به صورت دو سالانه در قم برگزار می‌شود.
شهرستان لاهیجان با شش انجمن ادبی و هنری یکی از شهرستان های فعال در عرصه های فرهنگی و هنری است که انجمن سینما جوان آن با بیش از 31سال سابقه آموزش عکاسان و فیلم سازان شرق گیلان را برعهده دارد.
6029/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.