اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سن 9 سالگی دختران در دین مبین اسلام بیانگر فرارسیدن زمان ادای تکلیفات دینی و شرعی برای این غنچه های شکوفا را نوید می دهد.
هزار تن از دانش آموزان دختر به سن تکلیف رسیده بندرانزلی نیز همچون پروانه هایی زیبا و گلهای معطر و خوش رنگ ،سجاده هایشان را در برابر معبود پهن کرده و دست دعا به آسمان بلند کردند.
قرائت سوره کوثر که شان نزول آن برای بانوی دو عالم روایت شده و خواندن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران توسط این دانش آموزان ، از جلوه های ویژه و قابل توجه این مراسم معنوی بود.
برپایی دو رکعت نماز جماعت شکرانه در اولین روز از سن تکلیفشان بیانگر این بود که علاوه بر شکر گذاری به درگاه خدا و دعا برای سلامتی خانواده شان با خداوندگار عهد می بندند که نماز اول وقتشان هیچ گاه ترک نشود و همگی بر این امر اذعان داشتند که اگر خداوند تکلیفی برایشان تعیین کرده نشان دهنده آن است که بزرگ شده اند و با انس و الفت بیشتر به پروردگار با خواندن نماز ، آرامش ، دوری از گناه و محرمات را همواره مد نظر خود قرار می دهند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی روز سه شنبه در این مراسم اظهار کرد: جشن تکلیف بزرگترین عید زندگی و عبودیت انسان است.
سید حسین دریابکی افزود: دانش آموزان با ورود به سن قانونی تکلیف باید با کمک گرفتن از قلب ، اعضا ، جوارح ، باورها و اعتقادات ، مواظب اخلاق و رفتار خود نیز باشند.
وی با بیان اینکه خواندن نماز و قرائت قرآن و رعایت حجاب به عنوان تکالیف اصلی هر زن مسلمانی است ادامه داد: دانش آموزان با رسیدن به سن تکلیف موظف به انجام احکام الهی هستند و برپاکردن نماز ، رعایت محرم و نامحرم ، حفظ حجاب ، خواندن قران و گرفتن روزه از وظایف اصلی آنها محسوب می شود.
دریابکی با بیان اینکه رسیدن به سن تکلیف، نقطه عطف در زندگی هر انسان است تاکید کرد: رسیدن به سن تکلیف ، آغاز ارتباط با خداوند است و بر همین اساس وظایف سنگینی بر دوش افراد قرار می گیرد که با توجه به اهمیت این موضوع، فرزندانمان برای انجام وظایف دینی و اجتماعی خود آماده می شوند.
در ادامه این مراسم امام جمعه شهرستان بندرانزلی با تبریک این جشن به دختران دانش آموز گفت : اگر خداوند از شما تکلیفی می خواهد این نشان دهنده این است که بزرگ شده اید و تکلیف بر شما واجب شده است.
حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین افزود: انس و الفت بیشتر با پروردگار متعال ، آرامش ، دوری از بدی ها و گناه و محرمات ، نظم و بهداشت و سلامت از برکات نماز است.
وی تصریح کرد: رسیدن به سن تکلیف، یعنی زمانی که خدای متعال از ما عبادات و وظایفی را خواسته که در قبال آن پاداشی بسیار عظیم به ما می دهد و این ، جشنی بزرگ است.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و بیش از 19 هزار دانش آموز دارد.
7471/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.