اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام افتخاری روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری مراسم ارتحال آیت الله بهجت در فرمانداری فومن ، با تشکر از فرماندار و دست اندرکاران این ستاد و تلاش فراگیر سالیان گذشته، به حضور مسئولان کشوری و استانی در این مراسم اشاره کرد که نشان از اهمیت و جایگاه والای این عالم ربانی دارد.
وی ادامه داد: امسال دهمین سالگرد این روحانی برجسته عصر پنجشنبه 12 اردیبهشت ماه با سخنرانی آیت الله مدرسی از شاگردان آیت الله بهجت برگزار می شود و در آینده نزدیک دیدارهایی با مسئولان استانی در این زمینه انجام خواهد شد.
محمود قاسم نژاد فرماندار فومن نیز در این جلسه با وظیفه مند دانستن خود و دستگاه های اجرایی، بر لزوم برگزاری باشکوه مراسم سالگرد آیت الله محمدتقی بهجت تاکید و اظهار کرد: روح ایشان به ما در انجام وظایف و مسئولیت های خود کمک خواهد کرد.
وی با اشاره به ساده زیستی و حیات پربرکت آیت الله محمدتقی بهجت بر لزوم الگو گرفتن از سیره معنوی ایشان و منش روحانی این روحانی والامقام تاکید کرد.
وی افزود: پاسداشت فقیهان و علمای برجسته به مثابه اصل است و انقلاب ما که نشات گرفته از اصول تشیع است، از دستاوردهای زندگی پربرکت این بزرگواران بهره مند شده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان خاطر نشان ساخت: انجام تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی مناسب برای این مراسم، حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد.
قاسم نژاد با حمایت از برگزاری برنامه های جنبی در اماکن آموزشی و فرهنگی در سطح شهرستان، خواستار رسیدگی مسئولان مربوطه به این موضوع شد.
آیت الله محمد تقی بهجت در شهر فومن متولد شد، تحصیلات ابتدایی را در مکتب خانه فومن به پایان برد و پس از آن در همان شهر به تحصیلات علوم دینی پرداخت؛ وی در سال 1348 به عراق مشرف و ابتدا در کربلا و سپس در نجف مشغول تحصیل علوم دینی شد و از محضر آیات عظام آقا سید ابوالحسن اصفهانی، آیت الله آقا ضیاء عراقی، آیت الله میرزای نائینی ، آیت الله حاج شیخ محمدحسین غروی اصفهانی، آیت الله سید علی قاضی و آیت الله سید حسن بادکوبه ای بهره برد.
او در سال 1363 هجری قمری به ایران مراجعت کرده و در قم در محضر آیت الله العظمی کوه کمره ای و آیت الله العظمی بروجردی حاضر شد. رساله توضیح المسائل، مناسک حج، وسیله النجاه، جامع المسائل، کتاب صلوه، دوره اصول، تعلیقه بر مناسک شیخ انصاری، حاشیه بر مکاسب شیح انصاری، دوره طهارت از تألیفات بجای مانده از این عالم روحانی است.
وی در بیست و هفتم اردبیهشت ماه سال 88 به رحمت ایزدی پیوست.
شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل، در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
2007/7294
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.