اخبار مرتبط

گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به ایرنا حاکیست؛ فرهاد دلق پوش بیان داشت: از تیرماه سال گذشته تاکنون؛ پس از ابلاغ یک هزار و 200 میلیارد تومانی تسهیلات به بخش تولید اعم از صنعت، کشاورزی و گردشگری در گیلان، تاکنون در مجموع 759 فقره تسهیلات پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: در سال رونق تولید نیز تمامی واحدهای تولیدی که نیاز به استفاده از تسهیلات رونق تولید دارند، می توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام و سایر اقدمات را انجام دهند تا در اولین فرصت ممکن اقدام لازم انجام شود.
دلق پوش بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش را دو ساله عنوان و بیان کرد: این تسهیلات برای تامین مواد اولیه و رفع کمبود نقدینگی اعطاء می شود ضمن اینکه تسهیلات سرمایه ثابت با مدت بازپرداخت سه تا پنج ساله برای واحدهای نیمه تمام است.
دلق پوش همچنین به پرداخت تسهیلات دریافت بند الف تبصره 18 قانون بودجه اشاره و تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت صمت برای افزایش تولید و اشتغال در بنگاه های اقتصادی و تکمیل طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالاتر از 60 درصد تسهیلات ویژه ای جهت بازسازی، نوسازی و سرمایه در گردش تخصیص یافته است.
وی اولویت اصلی پرداخت این تسهیلات را با متقاضیانی دانست که عمدتاً مشکل نقدینگی در حوزه تولید دارند و ادامه داد: برخی از واحدهای صنعتی دارای دانش فنی، توان مدیریت و بازار و ظرفیت تولید را دارند و با اخذ این تسهیلات می توانند نسبت به راه اندازی سریع یا نوسازی و بازسازی اقدام و زمینه رونق اقتصادی و افزایش اشتغال را فراهم کنند.
بیش از سه هزار و 100 واحد صنعتی در استان گیلان فعال است.
7296/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.