اخبار مرتبط

سید علی موسوی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در شالیزارهای تالش 110سردهنه کوچک و بزرگ خاکی وجود دارد و بازسازی بقیه سردهنه ها در دست اجراست.
وی ادامه داد: سالانه از 16هزار هکتار شالیزار تالش به طور میانگین 76 تا 80 هزار تن شلتوک تولید می‌شود و تاکنون شخم اول 50درصد شالیزارها انجام و از هفته گذشته خزانه گیری برنج آغاز شده است.
وی اظهار کرد: 16 پهنه آب بندان با 74 هکتار سطح در تالش وجود دارد و برای تامین آب مورد نیاز برنجکاران، از آب بندان ها نیز استفاده خواهیم کرد.
موسوی بیان کرد: 11 رشته رودخانه با انهار سنتی در این شهرستان در جریان است و با وجود نبود شبکه آبرسانی، علاوه بر رودخانه ها از چاه های عمیق و نیمه عمیق نیز برای مصارف کشاورزی برداشت می کنیم.
او گفت: با توجه به پیش بینی بارندگی های مناسب و افزایش نیم تا یک درجه ای دما در تالش، پیش‌بینی می‌شود امسال تولید برنج سفید از نظر کمی و کیفی افزایش نسبی داشته باشد.
مدیر جهاد کشاورزی تالش افزود: اغلب برنج تالش از نوع هاشمی است و گونه های علی کاظمی از گروه صدری و فجر و شیرودی نیز کشت می شود و 24 هزار بهره بردار در 16 هزار هکتار شالیزار این شهرستان فعالیت می کنند.
تالش با 200 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7106 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.