اخبار مرتبط

مهدی بنازاده روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باشگاه سوارکاری آستارا در سال 90 با سرمایه بخش خصوصی راه اندازی شد و تاکنون حدود یکصد سوارکار در آن آموزش داده است.
وی اضافه کرد: وسعت باشگاه، هشت هزار متر مربع در زمینی استیجاری است و 11 اسب از نژادهای ایرانی و خارجی در آن نگهداری می شود و امیدواریم با حمایت دستگاه های متولی، زمین مستقل برای آن تامین شود.
وی بیان کرد: با مجوز سازمان جهاد کشاورزی گیلان و فدراسیون سوارکاری کشور، اسب های وارداتی از مرز آستارا از نظر بهداشتی در این باشگاه قرنطینه می شوند و پارسال 21 اسب وارداتی از کشورهای آلمان، بلغارستان و لهستان قرنطینه و به استان های مختلف کشور انتقال داده شدند.
بنا زاده گفت: اداره ورزش و جوانان با این باشگاه همکاری می کند و در سال گذشته در مسابقات سوارکاری شمال غرب کشور، آیدا دریانورد و الینا جباری از آستارا رتبه های برتر کسب کردند و آموزش مقدماتی و پیشرفته سوارکاری در باشگاه در غلام محله شرقی دایر است.
وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا هم گفت: اختصاص زمین برای باشگاه در نزدیکی پایانه بار آستارا پیگیری می شود و به زودی کورس سوارکاری بهاره برگزار خواهد شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و سه هزار و 500 ورزشکار در 35 هیات ورزشی آن فعالیت می کنند.
7105 / 7124 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.