اخبار مرتبط

اخبار مربوط به وضعیت مناطق سیل زده را ساعت به ساعت پی می گیریم و فیلمها و عکسها و گزارش های مربوط به سیلاب را بارها و بارها بازنشر می دهیم.
سیلابهایی که جان عزیزانی را گرفت ، خانه و کاشانه و مزارع و محل کسب و کار بسیارانی را ویران کرد . سیلی که همچنان سهمگین و ویرانگر پیش می رود و خسارت هایش تا مدتها باقی است و یاری آسیب دیدگان را می طلبد.
بی تردید وظیفه اصلی در قبال رفع مشکلات و کمک به حادثه دیدگان و جبران خسارات و فراهم کردن شرایط مناسب برای ادامه زندگی آنان به عهده دولت و سازمانهای عریض و طویل دولتی با عناوین و شرح وظایف مشخص امدادی است .
اما مسئولیت ما در قبال همنوعان بلا کشیده و خانمان از کف داده ، بدون جا و مکان ، خوراک ، پوشاک ، دارو ، وسایل اولیه زندگی و بدون امید چیست؟ آیا باید کنار گود نشست و تنها نظاره گر بود؟
گرچه شرایط بد اقتصادی کشور امکان کمکهای چشمگیر را از بسیاری از مردم گرفته است اما از یاد نبریم همانگونه که قطرات کوچک باران می تواند سیلابهایی چنین مهیب خلق کند همبستگی ، مشارکت و یاوری ، اثرگذار ، نجات بخش و مایه دلگرمی خواهد بود.
شمار قابل توجهی از مردم نوعدوست این سرزمین از همان ابتدا با کمکهای نقدی و غیرنقدی از طریق سازمانها و جمعیت های دولتی یا انجمن های خیریه و سمن های مردمی به یاری برخاسته اند و عده ای نیز برای کمک آستین بالا زده اند و حتی عازم مناطق سیلزده شده اند .
مهابت حادثه حتی بشردوستان سایر کشورها از جمله آلمان و سوئیس و ترکیه را به یاری فراخواند. پس ما چگونه می توانیم بی تفاوت باشیم.
ایران از حادثه خیزترین نقاط جهان است زلزله و سیل و رانش زمین بعنوان آسیب زننده ترین بلایای طبیعی بارها و بارها در این سرزمین به وقوع پیوسته و بی شک باز هم اتفاق خواهد افتاد.
بیاندیشیم آیا اگر ما نیز در چنین شرایطی گرفتار شویم آیا تنها از دولت انتظار کمک داریم .
سازمان هلال احمر که وظیفه ذاتی اش کمک در مواقع بحرانی است اکنون آماده دریافت کمکهای ما است . اگر مایل به ارسال کمک از طریق نهادهای دولتی نیستید سازمان ها، انجمن های خیریه و سمن های غیردولتی معتبر و شناخته شده نیز آماده جمع اوری کمکهای نقدی و غیرنقدی هر چند اندک مردم هستند.
یقینا کمکهای نقدی در این زمان موثرتر است چرا که در هر منطقه با توجه به نیاز و از نزدیک ترین محل با حادثه قابل تهیه و توزیع است . آب معدنی، کنسرو، حبوبات، برنج، روغن ، نان، بیسکویت ، پتو،ملحفه، پوشاک، موکت ، زیرانداز، چکمه پلاستیکی ، لوازم بهداشتی ، قند و شکر و چای ، پوشک بچه ، شوینده ها ، شیرخشک ، کتری ، چراغ والور از جمله اقلام ضروری برای سیل زدگان است .
انتقاد و جواب خواستن از چرایی وقوع حوادث و چگونگی امدادرسانی نه تنها حق بلکه وظیفه ماست اما در شرایط بحرانی کنونی سیل زدگان برای ادامه حیات نیاز مبرم به کمک همه ما دارند.
اکنون زمان نشستن و افسوس خوردن و تماشا کردن فاجعه یا گله و شکایت نیست ، هموطنانمان از میان سیلاب چشم به یاری ما دوخته اند باید به پا خاست و در حد توان کمک کرد.
6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.