اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اعضای کمیته هماهنگی کمک رسانی به مناطق سیل زده شهرستان لاهیجان متشکل از فرماندار و معاونان فرمانداری لاهیجان، امام جمعه ، فرمانده سپاه ناحیه لاهیجان روز سه شنبه در نشستی با نمایندگان رسانه های گروهی و فضای مجازی لاهیجان برای دریافت و ارسال کمک های مردمی اعلام آمادگی کردند .
فرماندار شهرستان لاهیجان در این نشست از نمایندگان رسانه های شهرستان لاهیجان خواست در امر خیر کمک رسانی و تلطیف فضای رسانه ای به منظور دریافت کمک های مردمی و ارسال آن به هموطنان آسیب دیده در سیل های اخیر همکاری نمایند.
اسماعیل میرغضنفری افزود:کمیته هماهنگی شهرستان لاهیجان به منظور دریافت کمک های مردمی متشکل از فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان لاهیجان در مجلس ، فرمانده سپاه ، معاونان اجتماعی و عمرانی فرمانداری لاهیجان تشکیل شده و آماده دریافت و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی مردم با محوریت استانداری گیلان به استان های آسیب دیده است.
وی خاطرنشان کرد: اعضای این کمیته در انتظار اعلام نحوه تامین نیازها و کمک رسانی و چگونگی آن از سوی استانداری و مقامات استانی می باشند تا با اطلاع رسانی بیشتر به شهروندان خیر و نوع دوست شهرستان نسبت به جمع آوری آن اقدام کنند.
فرماندار لاهیجان با بیان اینکه بهتر است کمک های مردمی بصورت متمرکز انجام شود تا این کمک ها به دستگاه ها و سازمان های متولی تحویل شود، اظهارداشت:نیازمند کمک همه، بویژه رسانه های گروهی در این امر انسانی هستیم و رسانه ها می توانند فضایی ایجاد کنند که کمک های بیشتری تامین و ارسال شود.
میرغضنفری گفت: چادرهای هلال احمر در سطح شهرستان آماده دریافت کمک های مردمی است ولی برای کمک های منسجم و سازماندهی شده منتظر دستور نحوه کمک رسانی و جمع آوری کمک های مردمی از سوی مقامات بالادست هستیم.
وی یادآورشد: براساس فرهنگ ایرانی و مبانی دین اسلام کمک به هم نوعان و هموطنان امری انسانی و ارزشمند است و همگان در این امر وظیفه شرعی و دینی دارند زیرا روزی ممکن است این حادثه برای مردم و استان ما اتفاق بیافتد که ما نیازمند به کمک هموطنان خود باشیم.
امام جمعه لاهیجان نیز در این مراسم گفت: همه باید بدون گرایش سیاسی و جناحی به کمک سیل زدگان بشتابند و رسانه ها در بعد اطلاع رسانی و تبلیغاتی می توانند در این امر موثر باشند و رسالت اجتماعی خود را به خوبی انجام دهند.
حجت الاسلام مهدی صدیق با اشاره به نیازهای سیل زدگان افزود: برای جایگزین کردن نیازهای اولیه زندگی بهترین نوع کمک می تواند کمک های نقدی باشد تا آسیب دیدگان خود بتوانند نیازمندی های مورد نیاز خود را خریداری کنند.
فرمانده سپاه ناحیه لاهیجان هم در این جلسه گفت: حادثه بزرگی در کشور ما رخ داده است و بخش زیادی از مردم بر اثر سیل خسارت دیده اند و همه وظیفه داریم که با یک همت و اراده جمعی بدون توجه به گرایش ها و جناح بندی های سیاسی به کمک مردم آسیب دیده از سیل بشتابیم .
سرهنگ سید جعفر حسینی با اشاره به اینکه همه وظیفه داریم در این حرکت بزرگ انسانی شرکت کنیم و در کنارهم باشیم اظهار داشت: تاکنون از سوی سپاه پاسداران در شهرستان لاهیجان چهار کامیون جنس آماده شده و دو کامیون نیز به مناطق آسیب دیده ارسال و حدود 30میلیون تومان هم کمک های نقدی به حساب های اعلام شده واریز شده است.
کمیته هماهنگی شهرستان لاهیجان به منظور کمک رسانی به هموطنان سیل زده به ریاست فرماندار این شهرستان در فرمانداری لاهیجان تشکیل شد و این کمیته آماده دریافت و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی مردم به استان های سیل زده است.
6029 / 6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.