اخبار مرتبط

مدیر روابط عمومی دانشگاه گیلان روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: داوطلبان علاقمند در آزمون سراسری سال 98 می توانند در این زمینه اقدام کنند.
سعید رهسپار افزود: در دانشکده علوم دانشگاه گیلان در رشته های فیزیک شبانه، زیست شناسی گیاهی روزانه و شبانه و زیست شناسی دریا روزانه و شبانه از علاقمندان آزمون سراسری سال 98 بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون پذیرش بع عمل می آید.
وی اظهار داشت: در دانشکده علوم کشاورزی رشته های مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی روزانه و شبانه ، علوم و مهندسی باغبانی روزانه و شبانه، علوم و مهندسی خاک روزانه و شبانه و علوم دامی روزانه و شبانه ثبت نام می شود.
وی خاطر نشان کرد: در دانشکده منابع طبیعی رشته های علوم و مهندسی جنگل روزانه و شبانه، علوم و مهندسی شیلات روزانه و شبانه، علوم و مهندسی محیط زیست روزانه و شبانه و مهندسی طبیعت روزانه و شبانه از علاقمندان بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام می شود.
وی با بیان این که در دانشکده علوم انسانی رشته های زبان روسی روزانه و علوم قرآن و حدیث شبانه پذیرش می شود، تصریح کرد: علاقمندان آزمون سراسری سال 98 بایستی از طریق لینک ثبت نام از طریق سامانه سازمان سنجش اقدام کنند.
بر اساس آخرین آمار، هم اکنون حدود 17 هزار دانشجو در رشته های مختلف مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه دارای افزون بر 560 عضو هیات علمی است.
دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای 10 دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه ، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی، مکانیک و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.
دانشگاه گیلان همچنین پژوهشکده گیلان شناسی، مرکز آموزش های الکترونیکی (مجازی) و یک پردیس دانشگاهی دارد.
7286 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.