اخبار مرتبط

به گزار ش ایرنا حجت الاسلام حامد رنجبر امام جمعه پیشین لاهیجان عصر سه شنبه در این آیین اظهارداشت: شهید کریمی آبرویش را برای عدالت و جانش را که عامل بقای هر حکومتی است در این مسیر امنیت فدا کرد تا نظام جمهوری اسلامی حفظ شود.
وی افزود: در زمانی که دشمن در خانه و خیابان پرسه می زد و مسلحانه یارگیری می کرد؛ شهید کریمی در این عرصه خوب درخشید و توانست با بی ایمانی و انحراف مبارزه کند و روی دیگر شهید کریمی چهره سیاسی و عدالت محوری بود که با تکیه بر جایگاهی که داشت می خواست بگوید که عدالت مسئله مهمی است.
وی خاطرنشان کرد: گرچه حرکت هایی برای تحقق عدالت صورت گرفته ؛ ولی این حرکت ها هرچند لازم است ، کافی نیست و براساس آموزه های نهج البلاغه هیچ دژی محکمتر از عدالت نیست و در عدالت نباید به دنبال چند پرچمدار بود بلکه همه باید برای برپا داشتن عدالت احساس مسئولیت کنند.
وی از شهیدکریمی به عنوان چهره ای ایمانی ، عقیدتی و باورمند یاد و اظهار کرد: او را می توان شهید ایمان دانست زیرا این شهید بزرگوار مراقب بود که دینداری او تبدیل به انحراف نشود.
آیین سی و سومین سالگرد سردار حزب الله گیلان حاج شیخ ابوالحسن کریمی، اولین دادستان انقلاب اسلامی استان گیلان و اولین فرماندار انقلابی لاهیجان عصر سه شنبه در مسجد جامع لاهیجان برگزار شد .
شهید ابوالحسن کریمی در مرداد ماه 1327در خانواده ای متدین و مذهبی در لاهیجان بدنیا آمد و در زندگی کوتاهش تاثیرات شگرفی بر محیط اطراف گذاشت، او در دبیرستان و دانشگاه در کسب مدارج علمی توفیقات پیاپی بدست آورد و با تلاش و مشارکت موثر آن شهید کانون بحث مذهبی جوانان لاهیجان پیش از انقلاب ، تاسیس شد.
اذان دلنشین سحری در خوابگاه دانشگاه تهران در اوج قدرت رژیم پهلوی و به تعطیلی کشاندن سالن غذا خوری آن دانشگاه در ماه مبارک رمضان ، شرکت در تظاهرات تشییع پیکر غلامرضا تختی ، مخالفت با برگزاری جشن های 2500ساله شاهنشاهی ، پخش و توزیع اعلامیه های امام خمینی بین دانشجویان و شرکت در اعتراضات مردمی و سراسری در دوران رژیم گذشته که منجر به بازداشت های پیاپی و دستگیر او شد از جمله فعالیت های انقلابی این شهید محسوب می شوند .
شهیدکریمی با پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان اولین فرماندار شهرستان لاهیجان انتخاب و سپس به عنوان دادستان استان گیلان منصوب شد و مدتی هم از کارهای سیاسی و اجرایی کناره گیری کرد و برای تحصیل علوم دینی به حوزه علمیه قم عازم شد.
شهید کریمی سرانجام در غروب سیزدهم فروردین ماه سال 1365 در نزدیکی مسجد تکیه بر لاهیجان مورد تهاجم مسلحانه منافقین قرار گرفت و با اصابت گلوله به مغزش، به دیدار حق شتافت.
6029/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.