اخبار مرتبط

شاهرخ جعفری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اداره استاندارد آستارا در اجرای استاندارد کالاهای صادراتی و وارداتی بر اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری، نظارت و در صورت انطباق آنها با استانداردهای ملی مجوز صادرات و واردات صادر می کند.
وی بیشتر کالاهای صادراتی مشمول گواهینامه استاندارد را انواع کشمش و خرما به وزن 411 تن و به ارزش 35 میلیارد و 924 میلیون ریال اعلام کرد.
وی بیان کرد: صادرات کالاهای دریافت کننده گواهینامه استاندارد در اسفند ماه از نظر وزن 17 درصد کاهش و از نظر ارزش 81 درصد نسبت به اسفندماه سال 96 افزایش یافته است.
جعفری ادامه داد: در اسفند ماه، 12 گواهینامه انطباق با استانداردهای ملی برای کالاهای وارداتی نظیر انواع ورق های فولادی به وزن سه هزار و 367 تن و به ارزش 51 میلیارد و 772 میلیون ریال صادر شده است.
رئیس اداره استاندارد آستارا افزود: تعداد گواهینامه های صادره برای کالاهای وارداتی در اسفندماه، از نظر تعداد، وزن و ارزش به ترتیب 50، 51 و 36 درصد نسبت به مدت مشابه سال 96 کاهش داشته است.
جعفری تعداد اظهارنامه های ارائه شده برای تعیین ماهیت کالاهای صادراتی را در ماه قبل، 83 فقره برای سه هزار و 345 تن و تعداد اظهارنامه های تعیین ماهیت کالاهای وارداتی را هشت فقره برای 291 تن کالا اعلام کرد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.
7105 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.