اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ستار علیزاده روز چهارشنبه در بازدید از طرح آرامش بهاری امام زادگان آستارا افزود: طرح آرامش بهاری در 250 بقعه متبرکه گیلان با حضور بیش از 200 طلبه بومی و غیربومی اجرا می شود و هدف از آن، تبدیل بقاع به قطب های فرهنگی است.
وی اضافه کرد: 31 خیمه معرفت با غرفه های کودکان، پاسخ به شبهات دینی، همه واقف باشیم و مشاوره خانواده در بقاع متبرکه برپا شده و از 25 اسفند تا پایان روز ششم فروردین ماه، حدود یک میلیون گردشگر از خیمه ها بهره مند شده اند.
وی بیان کرد: در سال گذشته 42 موقوفه و امسال دو موقوفه در استان گیلان به ثبت رسید و باید فرهنگ وقف بیش از گذشته ترویج شود.
علیزاده افزود: امام زادگان آستارا جزو بقاع شاخص گیلان است و امسال باید مسئولان و خیران جهت تکمیل ساختمان آن تلاش کنند و اجرای طرح های اقتصادی در محوطه این بقعه و تشکیل ستاد بقعه در آستارا ضروری است.
حسن رستم زاد فرماندار آستارا هم گفت: اجرای طرح های فرهنگی در حرم امام زادگان این شهرستان برای جذب و ماندگاری گردشگران مفید است و در اربعین سال گذشته، 12 هزار زائر خارجی با گذر از مرز آستارا عازم کربلا شدند و خدمات رسانی به زائران در امام زادگان رضایت بخش بوده است.
امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال 253 هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و مزار مقدس آنها در هفت کیلومتری جاده آستارا به رشت واقع است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.