اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ارسلان زارعی روز چهارشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید شیلات گیلان اظهار کرد: رونق تولید به عنوان شعار امسال مورد تاکید رهبری معظم در راستای تحقق گام دوم انقلاب است و این شعار یکی از اساسی ترین مولفه های تاثیرگذار در خودکفایی و استقلال اقتصادی است.
وی منشور گام دوم انقلاب تبیین شده از سوی رهبری را استراتژی ارزشمندی برای تحقق این خواسته ملت بزرگ ایران دانست و افزود: تولید کنندگان و سرمایه گذاران بخش خصوصی با حمایت سازمان های دولتی در بخش های مختلف از جمله کشاورزی و شیلات با برنامه ریزی ها، حمایت ها و پشتیبانی های لازم می توانند نوید بخش توسعه این بخش در ابعاد تولید و بهره وری و ایجاد افزایش ظرفیت اشتغال باشند .
زارع با اشاره به عمر پربرکت چهل ساله انقلاب اسلامی یادآور شد: مهمترین آرمان انقلاب اسلامی ایران استقلال ازادی جمهوری اسلامی بود که در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب، استقلال سیاسی محقق شد اما برای تحقق استقلال اقتصادی با وجود همه تلاش های ارزنده ای که در چهار دهه از حیات انقلاب اسلامی گذشته، همچنان نیازمند تلاش مضاعف برای دستیابی به خودکفایی هستیم .
وی افزود: همگان باید برای تحقق سند چشم انداز برنامه ششم توسعه به عنوان اقدام کارشناسی شده دولت در جهت تحقق رونق تولید تلاش کنند.
زارع تاکید کرد: در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب باید با بومی سازی و استفاده از ظرفیت های کشاورزی و شیلات در این مسیر گام برداریم.
وی گیلان را یکی از مهمترین مراکز آبزی پروری و تولید ماهی در کشور دانست و گفت: در گیلان به دلیل دارا بودن ظرفیت های متعدد باید با برنامه ریزی مناسب و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی درکنار حمایت های دولت به نحو مقتضی از مواهب ارزشمند الهی بهره برد.
به گزارش ایرنا صمد درویشی پیش از این رئیس مرکز بازسازی و حفاظت از ذخائر ژنتیکی ماهیان استخوانی شهید انصاری رشت بوده و رئیس اداره توسعه پرورش آبزیان اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان، معاونت تکثیر و پرورش آبزیان شیلات سیستان و بلوچستان، قائم مقامی مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان، مدیریت بخش ازمایشگاه مرکز بازسازی و حفاظت از ذخائر ژنتیکی ماهیان دریایی سیاهکل، معاونت مرکز بازسازی ذخائر ماهیان خاویاری مرکز شهید بهشتی بخش سنگر رشت و همزمان ریاست مرکز سیاهکل را در کارنامه خود دارد.
گیلان با تولید بالغ بر 47 هزار تن ماهیان گرمابی و سردآبی، از استان های برتر در تولیدات شیلاتی است.
استان گیلان از مراکز مهم تکثیر و پرورش ماهی در کشور نیز محسوب می شود و دارای سه مرکز تکثیر ماهی شامل مرکز شهید انصاری در رشت، شهید بهشتی در سنگر و مرکز سیاهکل است.
7471 /2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.