اخبار مرتبط

جمشید مهدوی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: امام زادگان آستارا روزانه میزبان حدود دو هزار زائر است و از 28 اسفندماه تاکنون یک هزار و 600 گردشگر نوروزی در حسینیه و زائرسرای آن اسکان یافته اند.
وی اضافه کرد: با استقرار غرفه های معرفت، کودک، همه واقف باشیم و پاسخ به مسائل شرعی از شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی در آستان امام زادگان استقبال می شود.
وی بیان کرد: در خیمه معرفت برنامه های فرهنگی و دینی اجرا می شود و در غرفه کودک، زائران کودک و نوجوان با نقاشی های قرآنی و قرائت قرآن، جوایز فرهنگی دریافت می کنند.
مهدوی ادامه داد: یک هزار و 600 جایزه فرهنگی شامل کتاب و چادر برای تشویق کودکان و نوجوانان در غرفه کودک و هفت هزار جلد دفترچه مسائل دینی و اطلاعات گردشگری در حال توزیع است.
وی افزود: هنگام تحویل سال نو دو هزار گردشگر نوروزی مهمان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) بودند و طرح آرامش بهاری تا 14 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال 253 هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و آستان مقدس آنها در هفت کیلومتری جاده آستارا به رشت واقع است.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.