اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی ولی پور روز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گیلان در رشت با بیان این که طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر گیلان از روز گذشته (شنبه) در این استان آغاز شده و تا شانزدهم فروردین سال 98 ادامه دارد، افزود: به طور میانگین 465 نفر روز از نیروهای این جمعیت در طرح های نوروزی همکاری می کنند.
وی اظهار داشت: طرح ایمنی و سلامت هلال احمر استان گیلان با شرکت یک هزار و 212 نفر از اعضای جوانان در کنار یکصد نفر از همکاران این جمعیت در پست ها و پایگاه های موقت در مبادی ورودی شهرها، نقاط پرجمعیت و مراکز تجمع جمعیت گردشگران، مسافران و تفرجگاه ها آغاز شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد: توزیع اقلام آموزشی، نقشه های راهنمای مسافران نوروزی، بسته های آموزشی و ارائه خدمات اضطراری از قبیل تست قند خون، فشار خون ، مشاوره های اجتماعی ،خیمه های نماز و فضای دوستدار کودک از برنامه های این طرح است.
وی با بیان این که طرح امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان نیز در 44 پایگاه شامل پایگاه ثابت، پست موقت و شعب و مراکز استان به اجرا درآمده، اظهار داشت: یک هزار و 150 نیروی عملیاتی شامل یکصد و 50 نیروی کادر و یک هزار نجاتگر داوطلب برای ارائه خدمات نوروزی حضور دارند.
وی در ادامه با تشریح اقدامات انجام شده در سال جاری بیان داشت: راه اندازی مرکز فیزیوتراپی و کاردرمانی این جمعیت در رودسر با کمک یک خیر، خریداری ساختمان شعبه هلال احمر رضوانشهر، ساخت ساختمان شعبه شفت، افتتاح پایگاه امداد هوایی در چاف لنگرود و پایگاه امداد و نجات کلیدبر شهرستان صومعه سرا از جمله این اقدامات است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان این که تا سه ماه آینده مجتمع خدمات توانبخشی، دارویی و درمانی این جمعیت افتتاح می شود، خاطر نشان کرد: در سال جاری 100 درصد ناوگان پشتیبانی هلال احمر استان نوسازی شده است.
بر اساس آخرین آمار، بیش از 14 هزار و 172 عضو جوان و بیش از هشت هزار و 633 داوطلب با جمعیت هلال احمر گیلان همکاری می کنند.
7286/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.