اخبار مرتبط

روز گذشته برخی سایت ها و کانال ها خبری مبنی بر توقف قطار رشت- تهران 10 روز پس از افتتاح منتشر کرده بودند.
علی خدایی روز یکشنبه در پی جویی خبرنگار ایرنا برای صحیح بودن و نادرستی این خبر اظهار داشت: قطار تهران – رشت روزانه در این مسیر ریلی دو رام ( یک رفت و یک برگشت) دارد و امروز نیز برهمین اساس قطار دو طبقه این مسیر ، ساعت 12 و 20 دقیقه با 160 مسافر به رشت رسید.
وی یادآورشد: هم اکنون در زمان پیک مسافر ( از 24 اسفند تا 17 فروردین 98 ) قطار ساعت هفت صبح از تهران به سمت رشت حرکت و بعد ظهر از ساعت 18 از رشت به سمت تهران حرکت می کند.
مدیرکل راه آهن شمال 2 خاطر نشان کرد: قرار نیست، قطار مسیر تهران - رشت متوقف شود، ضمن اینکه اگر استقبال مسافران بیشتر هم شود، تعداد سالن ها نیز افزایش می یابد.
در حال حاضر قیمت بلیت یک رام ( بلیت سفر یکطرفه) در خط ریلی رشت- تهران 40 هزار تومان است.
به گزارش ایرنا، راه آهن قزوین - رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران - تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.
راه آهن قزوین - رشت 53 دستگاه تونل به طول 22 کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و 430 متر روی سد منجیل ساخته و برای احداث این خط ریلی حدود 9 کیلومتر پل بزرگ و 22 میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی شده است.
نیمه اسفندماه امسال راه آهن قزوین - رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت های خارجی، به طور رسمی افتتاح شد و اولین مسافران آن، 120 نفر از خانواده های معظم شهدا به مشهد مقدس اعزام شدند.
در حال حاضر روزانه قطار رشت - تهران ساعت هشت صبح از تهران به سمت رشت و ساعت 18 از رشت به سمت تهران حرکت می کند.
7296 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.