به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: در جریان سفر رئیس جمهوی به عراق، روابط تجاری افزایش یافته و روادید برداشته شد ضمن اینکه او با عظمت وارد عراق شد و ملت این کشور از رئیس جمهوری ما استقبال و تجلیل کردند در صورتی که نه تنها از ورود رئیس جمهوی امریکا استقبال نشد، بلکه منفور مردم نیز واقع شد.
رئیس جمهوری دوشنبه گذشته در یک سفر رسمی سه روزه، وارد بغداد شد و طی دو روز اقامت در پایتخت عراق، با مقامات ، شخصیت ها و نخبگان این کشور دیدار و گفتگو کرد. همچنین مقامات دو کشور طی مذاکرات فشرده در حوزه های مختلف پنج سند و یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
ایران و عراق سه شنبه گذشته با صدور بیانیه ای مشترک؛ ضمن ترسیم چارچوب همکاری های آینده از توافق نهایی از جمله بر سر رایگان شدن روادید برای شهروندان دو کشور، ایجاد شهرک های صنعتی مشترک در استان های مرزی و نیز لایروبی اروندرود (شط العرب) خبر دادند.
آیت الله فلاحتی در ادامه سخنانش ، به استقامت و ایستادگی مردم در برابر مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده اند اشاره و اظهار کرد: مردم در مقابل سختی ها برای دین، رهبری و شهدا ایستادگی می کنند و احتمال جنگ نظامی به صفر رسیده و هیچ کشوری جرات چپ نگاه کردن به ما را ندارد.
امام جمعه رشت با اشاره به انتصاب رئیس قوه قضائیه بیان داشت: مقام معظم رهبری به رئیس قوه قضائیه سه ویژگی مردمی بودن، انقلابی بودن و مبارزه با فساد را سفارش کرده اند که این به معنای ارزش و احترام قائل بودن برای مردم، سالم بودن دستگاه قضایی و برخورد قاطع با جرائم است.
آیت الله فلاحئی به اعطای نشان ذوالفقار به سردار قاسم سلیمانی نیز اشاره و تصریح کرد: نشان ذوالفقار عالیترین نشان نظامی است که بیانگر تقدیر ملت ایران و ملت های مظلوم سوریه ، عراق و یمن از قاسم سلیمانی است.
وی در خاتمه سخنانش از در پیش بودن ایام معنوی اعتکاف خبر داد و با توصیه به جوانان برای شرکت در این مراسم پر فیض گفت: این ایام در خودسازی بسیار موثر است.
آیت الله فلاحتی از اصناف نیز خواست در روزهای پایانی سال و تقاضای مردمی برای خرید کالاها و اجناس، انصاف را رعایت کنند.
7296/2007
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.