اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس دانشگاه پیام نور واحد آستارا روز چهارشنبه در این آئین گفت: زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان، کمتر از شهادت نیست و کاشت درخت به یاد آنها در ترویج فرهنگ صیانت از طبیعت نیز موثر است.
علی آصفی با گرامیداشت 22 اسفندماه روز شهدا، افزود: درختکاری در دین اسلام سفارش شده است و پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) به این مهم اهتمام ویژه داشته اند.
آصفی خاطرنشان کرد: بین المللی شدن دانشگاه پیام نور آستارا به عنوان یکی از مراکز علمی مهم گیلان، در وزارت علوم مطرح شده و در آستانه صدور مجوز است و با حمایت دولت، بخشی از زیرساخت های لازم فراهم شد.
دانشگاه پیام نور آستارا با 13 رشته کارشناسی، یک رشته کارشناسی ارشد، یک هزار و 140دانشجو، هفت عضو هیات علمی، بیش از 100 استاد و 14 نیروی انسانی فعالیت می کند.

** روز شهدا در آستارا گرامی داشته شد
روز شهدا با برگزاری یادواره 34 شهید آرمیده در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا و رونمایی از تابلوی تصاویر آنها گرامی داشته شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا روز چهارشنبه در این آئین گفت: امروز بیشتر از هر زمان دیگر به ترویج فرهنگ شهادت در جامعه نیاز داریم و یادواره های شهدا هر سال پررنگ تر از سال های قبل برگزار شود.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: اگر رشادت ها و ارزش های شهیدان در جامعه اسلامی فراموش شود، مسیر گمراهی و ضلالت را طی خواهیم کرد.
وی بیان کرد: پایه های انقلاب اسلامی با خون بیش از 200 هزار شهید، تقویت شده و دشمنان، توان رویاروی با نیروهای انقلابی را ندارند.
جمشید مهدوی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا هم در آئین رونمایی از تابلوی یادمان 34 شهید گفت: برای طراحی، تهیه و نورپردازی این تابلو بالغ بر 100 میلیون ریال هزینه شده و خیران نیز مشارکت کرده اند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 166 شهید را به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
7105 / 7124 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.