اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا اسماعیل حیدری آزاد غروب سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بندرانزلی به عنوان شهر اقتصادی ، تجاری و گردشگری استان است و مواهب الهی ، جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوانی دارد، اظهار کرد: مردم شریف بندرانزلی امسال نیز همچون سال های گذشته آمادگی استقبال از مسافران نوروزی و ارائه خدمات به این عزیزان را دارند تا با خاطرات خوشی به شهر و دیار خود بازگردند.
وی با اشاره به تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر و کمیته های 10 گانه و همچنین برنامه ریزی های انجام شده برای ارائه خدمات هرچه بهتر به مسافران نوروزی افزود: در شهرستان 22 هتل ، 35 مجتمع اقامتی 17 هتل آپارتمان ، 18 رستوران، دو مهمانپذیر و 280 خانه مسافر مجاز ثبت شده مورد تایید نیروی انتظامی آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستند.
فرماندار انزلی یادآور شد: دو هزار و 320 اتاق و 11 هزار صندلی و شش هزار تخت برای استفاده گردشگران و مسافران در مراکز اقامتی و گردشگری بندرانزلی آماده شده است.
حیدری آزاد به وجود 16 اثر ملی به عنوان جاذبه های تاریخی و گردشگری در بندرانزلی اشاره و اظهار کرد: برج ساعت ، میدان امام(ره)، سر در گمرک، کلیسای حضرت مریم ، مدرسه مهدخت، ساختمان شهرداری، جایگاه موزیک، کاخ موزه نظامی ، مناره مسجد قائمیه، ساختمان دادگستری، هتل گل سنگ ، بلوار ساحلی، خانه قاسم اف، پل غازیان و ساختمان بانک ملی به عنوان بناهای ثبت شده ملی انزلی هستند که در ایام نوروز مسیر های تردد و بازدید از این بناها برای مردم اطلاع رسانی می شود.
وی با بیان اینکه بندرانزلی جزو شهرستان های اولین ها در ایران به حساب می آید، گفت: روشنایی برق در قبل از سال 1279 شمسی ، پیشینه 300 ساله گمرک، اولین اداره شیلات با 50 سال قدمت ، اولین بلدیه در انزلی ، اولین چاپخانه در سال 1286، اولین تلفنخانه درسال 1277 ، اولین شهربانی درسال 1286 ، اولین راه آهن در سال 1269 تنها گوشه ای از نشانه های بندرانزلی به عنوان شهر اولین ها است .
فرماندار بندرانزلی با تاکید براینکه انزلی در گذشته به عنوان دروازه ورودی اروپا از دریای خزر بوده، تاکید کرد: باید قدر این نعمت را دانست و نهایت استفاده را از این فرصت برد.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و به دلیل دارا بودن مواهب الهی و جاذبه های تاریخی و گردشگری هرساله در ایام سفر های نوروزی و تابستانی پذیرای میهمانان و گردشگران بسیاری از سراسر ایران است.
7471 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.