علی داوودی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح کانون سلامت بندرانزلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 13.6درصد جمعیت گیلان بالای 60 سال سن دارند و گیلان با دارا بودن 17.6 درصد جمعیت سالمند ، سالمند ترین استان کشور است.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گیلان به عنوان متولی امر باید در خصوص توانبخشی و مراقبت های بیمارستانی عادی و ویژه ، این قشر از جامعه را تحت پوشش قرار دهد .
داوودی با اشاره به عوارض و عواقب اطلاع رسانی های نادرست در فضای مجازی در خصوص موارد درمانی و پزشکی تاکید کرد: اظهار نظر نادرست برخی افراد به عنوان کارشناس در فضای مجازی و از مراجع غیر معتبر یکی از مشکلاتی است که در حوزه سلامت وجود دارد.
وی با اشاره به تبلیغات گسترده در فضای مجازی در خصوص طب سنتی و اسلامی و ایجاد مشکلات متعدد برای مردم تصریح کرد: در گیلان سونامی سرطان نداریم ولی از هرکس بپرسیم می گوید سرطان زیاد شده درحالی که با توجه به اینکه 13.6 درصد جمعیت گیلان بالای 60 سال سن دارند یقینا این قشر از جامعه با مشکلات و بیماری های مختلف مواجه می شوند.
داوودی تاکید کرد: باید اطلاعات درست به مردم داده شود تا مردم در راستای مراقبت از خودشان به صورت دوره ای با مراجعه به درمانگاه ها و بیمارستان ها آزمایشات لازم را برای تعیین وضعیت جسمانی خود انجام داده و با آگاهی و آموزش صحیح از خودشان مراقبت کنند.
وی با اشاره به آموزش ها و آگاهی رسانی های کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی درخصوص خود مراقبتی بیش از پیش مردم خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان متولی امر بهداشت استان تلاش می کند تا با کاهش میزان مراجعه افراد مریض به بیمارستان ها کیفیت درمان افزایش یابد.
به گزارش ایرنا پس از افتتاح نخستین کانون سلامت استان در رشت، امروز به صورت همزمان 12کانون سلامت محله در شهرهای بندرانزلی، آستانه اشرفیه، آستارا، لاهیجان، صومعه سرا، رضوانشهر، تالش، رودسر، فومن، سیاهکل، و شفت افتتاح و به بهره برداری رسید.
7471/2007
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.