اخبار مرتبط

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسابقه تخصصی استعدادیابی صنایع چوب برای شناسایی نخبگان مهارتی برتر و برنامه ریزی مدون به منظور پرورش آنها در مسابقه های کشوری در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رودسر برگزار شد.
محمد حسینی افزود: در این فراخوان که در سه حرفه اتصالات چوبی، کابینت سازی و نجاری انجام شد، ۱۸ نفر شرکت کردند که پس از ارزیابی 6 نفر به عنوان نخبگان برتر مهارتی برای حضور در اردوی آماده سازی مسابقه های کشوری انتخاب شدند.
در زمان حاضر، 21 مرکز دولتی ، 153 کارگاه ثابت در مراکز دولتی، 215 مربی شاغل در بخش دولتی، 628 موسسه کارآموزی آزاد فعال فنی و حرفه ای با دو هزار و 226 مربی شاغل در این موسسه ها در استان فعال است.
*برگزاری نمایشگاه اشتغال، توسعه و کارآفرینی
به گزارش خبرنگار ایرنا، چهارمین نمایشگاه اشتغال، توسعه و کارآفرینی فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در رشت گشایش یافت.
دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی از 27 مرکز استان گیلان، کسب و کار‌های نوپا در زمینه مشاغل خانگی خود را در 40 غرفه این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته اند.
این نمایشگاه تا 21 اسفند در مرکز فنی و حرفه‌ای شهید انصاری برای بازدید علاقمندان دایر است.
*شرکت دانشگاه گیلان در اجلاس دانشگاهی اوراسیا (Eurie 2019) در استانبول
دانشگاه گیلان در اجلاس دانشگاهی اوراسیا (Eurie 2019) که ماه جاری به مدت سه روز در استانبول برگزار شد، شرکت کرد.
در این اجلاس نمایندگانی از 350 دانشگاه و موسسه آموزش عالی 52 کشور دنیا با هدف بررسی شیوه های گسترش همکاری های علمی و بین المللی سازی دانشگاه ها شرکت داشتند، در طی اجلاس 50 سمینار و کارگاه تخصصی، مسائل مربوط به تعاملات علمی بین المللی دانشگاه ها را به بحث و تبادل نظر گذاشتند، دانشگاه گیلان یکی از 14 دانشگاه و موسسه آموزش عالی شرکت کننده در این اجلاس بود که با برپایی یک غرفه به معرفی دانشگاه به علاقمندان و بازدیدکننگان پرداخت.
مذاکره در راستای دستیابی به تفاهم نامه های جدید به منظور جذب دانشجویان غیرایرانی، تبادل اعضای هیأت علمی و انجام پروژه های علمی مشترک با دانشگاه های خارج از کشور از دیگر فعالیت های نمایندگان دانشگاه گیلان در این گردهمایی علمی بود.
7286 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.