اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا نسرین غزنوی روز یکشنبه در نشست خبری هفته منابع طبیعی در اداره مربوطه افزود: هر 50 متر مکعب دیواره سنگ چین، 70 هکتار اراضی را در مقابل سیل و فرسایش خاک حفاظت می کند و برای طرح های آبخیزداری لوندویل با دو هزار و 800 متر مکعب دیواره، حدود هشت میلیارد ریال هزینه شده است.
وی افزود: تا پایان هفته منابع طبیعی 25 هزار و 500 اصله نهال بین مردم توزیع می شود و برخی گونه های کاشت شده در گذشته با آب، هوا و خاک مناسب نبوده اما در دو سال اخیر، گونه های بومی نظیر ون، نمدار و افرا توزیع شده است.
غزنوی ادامه داد: یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با دو واحد سرجنگلبانی بهارستان و لوندویل، چهار پاسگاه حفاظت و حدود 30 نیروی انسانی فعالیت می کند و تعداد نیرو جوابگوی نیاز نیست.
وی گفت: بر اساس استاندارد باید برای هر یک هزار هکتار جنگل، یک جنگلبان فعالیت کند اما به طور معمول در جنگل های شمال، برای هر هفت هزار هکتار، یک جنگلبان فعالیت می کند.
رئیس اداره منابع طبیعی آستارا بیان کرد: مشارکت دستگاه های اجرایی، شهروندان، دهیاران و اعضای شورای اسلامی برای حفاظت منابع طبیعی ضروری است و گردشگران از روشن کردن آتش در اراضی جنگلی پرهیز کنند.
15 تا 21 اسفندماه هفته منابع طبیعی است و وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط ، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون فرا گرفته است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب مرکز استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.