صدای پای بهار شنیده می شود و بوی عیدی به مشام می رسد و جنب وجوش طبیعت برای استقبال از بهار ، بدرقه ننه سرما را به یاد می اندازد.
جنب و جوش پرندگان برای ساخت لانه ، نوشیدن شهد گل ها توسط زنبورها در طبیعت برای تولید عسل و سرزدن شکوفه های بهاری، همه خوش به حال روزگاری می گویند که نرم نرمک دارد بهارش از راه می رسد.
اما در این هیاهو وغوغای طبیعت برای استقبال از بهار، هستند کودکانی که چشم بر دستان خالی پدر دوخته اند و پدرانی که شرمنده فرزندان خود در شب های پایانی سال و در سرآغاز سال نو شرمگین به خانه باز می گردند.
اما ما ایرانی هستیم و ایرانی ها همیشه ثابت کرده اند که چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار و با برپایی پویش های مختلف و تقسیم شادی خود در بین هموطنان نیازمند، همواره شادی خود و فرزندانشان را با آن ها قسمت کرده و عید را با هم جشن می گیرند.
به گزارش خبرنگار ایرنا دوست داران فرهنگ و هنر انزلی که کار خود را در قالب طرح نو با جمع آوری لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند به صورت رسمی آغاز کرده بودند بدون انتظار و چشمداشت از هیچ مقام و مسئولی ، نوعدوستی را پیشه راه خود ساخته و پس از خاطره انگیز ساختن یلدا برای سالمندان در گام دوم، این بار دغدغه تهیه لباس عیدانه همشهریانشان را از روز نهم اسفند به مدت 9 روز سرلوحه کارشان قرار داده و مردم نیز چه زیبا از این کار خداپسندانه استقبال کردند.
آنچه مسلم است اگر چه نهادهای مختلف حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی و سایر دستگاه های خدمات رسان به مردم در این روزهای پایانی سال هرکدام به نوعی به نیازمندان کمک می کنند اما اینکه مردم خود دست به کار شوند و دست در دست هم به مهر دهند، کاری است که رضایت خدا و خلق خدا را به دنبال دارد.
مردم همواره نشان داده اند که در مسیر سختی های زندگی در کنار هم و پشت هم هستند و از محنت دیگران بی غم نیستند و اگرچه طرحی دیگر از فراخوان خدمت به هم نوع به پایان رسیده ولی همچنان عاشقانه آماده کمک به همنوع خود هستند .
گروه طرح نو در 9 روز فراخوان کمک به نیازمندان با شعار سال نو، لباس نو ، توانستند تا روز اختتامیه این طرح مبلغ 100 میلیون ریال به صورت نقدی جمع آوری و به اندازه تهیه یک دست لباس کامل برای 200 نفر کمک های مردمی را دریافت کرده و به دست افراد نیازمند برسانند تا با این کار خدا پسندانه گل برافشانند و می در ساغر اندازند و کودکان نیازمند شهرشان نیز در کنار سایر شهروندان بندرانزلی سال نو را با کمترین دغدغه و با دلی خوش آغاز کنند.
یکی دیگر از نکات قابل توجه در این مراسم فروش نقاشی های دانش آموزان مدارس ابتدایی بندرانزلی در مراسم اختتامیه بود که عواید حاصل از آن نیز به طرح نو و کمک به نیازمندان اختصاص یافت.
در این مراسم چهره های شاخص ورزشی و فرهنگی و اجتماعی شهر ساحلی بندرانزلی همچون سینا قلی پور، محمد احمد زاده و مازیار زارع نیز حضور داشتند و استاد سید حسین قوامی آبکنار خواننده فولکلور اهل بندرانزلی و جواد سبک رو خواننده پاپ این شهر ساحلی نیز به هنرنمایی پرداختند.
گروه طرح نوی عیدانه با مدیریت صادق صیاد و با همکاری رضا نویدی، رضا سلیم رفتار، بهمن علایی، تهمتن وکیل منفرد، ساسان غاریبی، نیما مقصودی،امیرحسین نادرزاده، سینا جابری، رضا خوش گفتار و خانم ها میترا رفعت خواه ، مهناز فرد، مهرانا بدرخواهان ، مریم زینتی، محبوبه میرزایی، سیمین سیار، مهسا دهباش پور، المیرا ستودگان، صفورا غله زاری و هانیه داسی از نهم تا 17 اسفند به مدت 9 روز به جمع آوری کمک های مردمی پرداختند و شادی را به کودکان شهرشان هدیه دادند.
7471/2007
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.