اخبار مرتبط

سجاد محجوب روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این تعداد اصله نهال در بوستان های توحید، کشاورز، دانشجو معراج در قطعه 82 مسکن مهر و پارک شهر راس ساعت 12 ظهر توزیع می شود.
وی با اشاره به برگزاری مراسم ویژه روز درختکاری افزود: این مراسم ساعت 10 صبح فردا (سه شنبه) با حضور و مشارکت مدیران، تشکل های مردم نهاد، مدارس، مهدهای کودک و شهروندان و با اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی برای اشاعه فرهنگ درختکاری و کاشت 150 اصله نهال آزاد در پارک شهر رشت برگزار می شود.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت خاطر نشان کرد: این سازمان در اجرای طرح ساماندهی درختکاری شهری، به طرح کاشت نهال در سطح خیابان ها و پارک های شهری با کاشت گونه های بومی و سازگار با اقلیم شهر رشت شامل ون بومی، افرا، ژینکو، نارنج، آزاد، بلوط اقدام کرده است.
وی بیان داشت: در راستای اجرای طرح ساماندهی درختکاری شهری، تاکنون افزون بر دو هزار اصله نهال، کاشت شده و تا پایان سال نیز بیش از هشت هزار اصله نهال در سطح خیابان های رشت از جمله سعدی، معلم، مدرس، شهدا و بوستان های شهری شامل پارک آلمانیها، مسکن مهر قطعه 142 و... غرس می شود.
وی بیان داشت: بر اساس پیش بینی در هفته درختکاری بر اساس زمانبندی، 300 اصله نهال در پارک مسکن مهر قطعه 142، 50 اصله نهال در پارک بهاران در بلوار شهید انصاری، 100 اصله نهال در پارک رازی (پشت بیمارستان رازی)، 15 اصله نهال در دبیرستان میرزا کوچک خان 2، 50 اصله نهال در پارک شهرک فومن شیمی و 40 اصله نهال در پارک پردیسان کاشته می شود.
15 اسفند روز درختکاری نام گرفته است.رشت، حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول روز به یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.
7286 /6030
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.