اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا عصر دوشنبه در این آئین در کانون فرهنگی امام خمینی (ره) این شهرستان گفت: توجه به امور تربیتی ضروری است و دانش‌آموزان و معاونان پرورشی، آن را جدی بگیرند.
حجت‌الاسلام‌ کاظم حافظ‌ نیا افزود: پس از چهل سال از انقلاب اسلامی، امور تربیتی جایگاه واقعی خود را در مدارس پیدا نکرده و زنگ‌های آن، فرصتی برای تفریح دانش‌آموزان ‌شده است.
وی اضافه کرد: نوآوری در برنامه ها در ترغیب دانش‌آموزان به امور تربیتی موثر است و مربیان و معاونان پرورشی در امور دینی، معارف و انسان‌شناسی مطالعه داشته باشند.
فرماندار آستارا هم گفت: هدف از تربیت در جامعه اسلامی پرورش استعدادها و تبیین آموزه‌های دینی است و تربیت صحیح، مهارت حرکت به کمال و ارزش‌های اسلامی و انسانی را به انسان می آموزد.
حسن رستم زاد اظهار کرد: معلمان نزدیک ترین الگو به دانش آموزان هستند و در گزینش معلمان امور تربیتی باید بیشتر دقت نظر شود.
وی ادامه داد: با نسلی دارای دسترسی آزاد به اطلاعات و شبکه های مجازی مواجه هستیم و به روز بودن مربیان پرورشی مهم است.
مدیر آموزش و پرورش آستارا هم اظهار کرد: امسال در مرحله شهرستانی سی ‌و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز شش هزار و 935 نفر از دانش‌آموزان آستارا با یکدیگر رقابت کردند.
سجاد موسوی ادامه داد: تامین 17 روحانی برای نماز جماعت مدارس و شرکت هفتگی دانش آموزان چهار مدرسه در نماز جمعه، بیش از دو هزار دانش‌آموز در مسابقات درس‌هایی از قرآن و بیش از یک‌هزار دانش‌آموز در مسابقات نورباران و برگزاری 40 گفتمان دینی از برنامه‌های امور تربیتی در مدارس آستاراست.
هشتم تا چهاردهم اسفندماه هفته امور تربیتی است.
17 هزار دانش آموز در 150 مدرسه شهرستان آستارا تحصیل می کنند.

** فرماندار آستارا بر ترویج فریضه نماز تاکید کرد
حسن رستم زاد فرماندار آستارا عصر دوشنبه در جلسه شورای اقامه نماز در فرمانداری گفت: توصیه به اقامه نماز مورد تاکید متون دینی است و هدف از اقامه آن، یاد خدا و دوری از فحشا و منکر است و مسئولان به برپایی آن در اداره ها اهمیت دهند.
وی افزود: اداره آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ نماز نقشی سازنده دارد و گفتمان های نماز در مدارس و دانشگاه ها برای ترغیب نوجوانان و جوانان به انجام این فریضه واجب اجرا شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.