اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اثر که با رنگ و روغن خلق شده مادری است که کودک خود را در آغوش دارد.
شبنم جمشیدپی متولد اسفند 1351 و مدرس نقاشی در شهرستان انزلی است . او گرچه به ظاهر از ناحیه دست چپ دارای نقص عضو است اما برای همه ی آنان که می شناسندش الگویی از یک انسان توانمند ، هنرمندی کوشا ، خلاق با استعداد ، همسر ، مادر و شهروندی نمونه است .
وی سالها است که در بندرانزلی به آموزش نقاشی اشتغال دارد و هنرمندان بسیاری را تربیت کرده . تابلوهای نقاشی موجود در بسیاری از خانه های این شهر کوچک ساحلی حاصل آموزش خوب این بانوی هنرمند است. با توجه به علاقمندی دو فرزندش به نقاشی و ادامه راه مادر خانه این بانوی هنرمند نگارخانه ای سرشار از ذوق و هنر است.
مقام اول مسابقات نقاشی استان گیلان و کشور در سال 1371 ، مقام نخست مسابقات نقاشی گیلان سال 75 ، تقدیر شده مسابقات نقاشی کمیته کاهش اثرات بلایای طبیعی سال 1372 ، مقام اول مسابقات هنرهای تجسمی جوانان کشور سال 73 ، معرفی به عنوان چهره موفق توسط صدا و سیمای گیلان سال 76، تقدیر بعنوان 10 هنرمند برتر کشور مشهد سال 74 بخشی از موفقیت های این بانوی هنرمند است.
Paralym Art World Cup 2018 یک مسابقه هنری بین المللی است که افراد دارای ناتوانی های جسمی از همه جای جهان فرصت دارند کارها و استعداد های هنری خود را ارائه دهند هر سال موضوع جدیدی عنوان می شود . سال 2020 توکیو میزبان پارالیمپیک است .
شبنم جمشیدپی در باره خود به خبرنگار ایرنا چنین می گوید : به علت شغل پدرم بعنوان یک ارتشی نیروی زمینی آبادان به دنیا آمدم .از ناحیه دست چپ نقص عضو مادرزادی بودم بهتر بگویم دست چپم نزد خدا جا ماند . با این حال دوران کودکی بسیار شاد و شیرینی داشتم و از زمانی که توانایی به دست گرفتن مداد را پیدا کردم رنگ آمیزی و نقاشی می کردم و بزرگترین معلم ها ومشوق های من پدر ومادرم بودند. دوران دبستان وراهنمایی بسیار خوب بود چون ساعت هنر داشت و من در کلاس هنر همیشه بهترین بودم وهیچ کمبودی بابت نداشتن یک دست نداشتم . با توجه به نبود رشته هنر در انزلی بعد از دوره راهنمایی در رشته علوم انسانی مشغول به تحصیل شدم و دیپلم اقتصاد گرفتم .
سال 1370 با اصرار من پدرم مرا در آموزشگاه هنرهای تجسمی شمس که استاد حسین شمیسا مدیر ومدرس بود رفتم تا سال 1372 به عنوان هنرجو نزد ایشان هنر یاد گرفتم ولی بعد من به عنوان همکار و دستیار استاد در کارهای هنری وآموزشی در خدمت استاد و زیر نظر ایشان به آموزش هنرجویان پرداختم و از اینجا بود که کلا زندگی من وقف هنرشد .
از آن پس تا سال گذشته در کلاسهای هنری هلال احمر و بهزیستی انزلی به عنوان مدرس فعالیت داشتم و اکنون نیز در آموزشگاه خود به تدریس نقاشی ادامه می دهم .
شبنم جمشیدپی همچون خزر همواره جاری است و هنرش نیز رو به تعالی .
6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.