اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیر اجرایی این نمایشگاه عصر یکشنبه در آئین افتتاح آن گفت: 40 هنرمند با آثار سفالگری، آینه کاری، گلیم، جاجیم، لباس سنتی، عروسک بافی و شیرینی های سنتی در این نمایشگاه شرکت کردند.
ساناز بدریان افزود: سه هزار اثر در 20 غرفه با هدف معرفی فرهنگ مردم آستارا عرضه شده و تا 23 اسفندماه صبح ها از ساعت 9 تا 14 و عصر ها از 16 تا 19 دایر است.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری دایر شده و در برخی غرفه ها، غذاها و سنت های چهارشنبه سوری و نوروز معرفی شده است.
فرماندار آستارا هم گفت: هر کدام از نمادها و آئین های نوروز، معنای خاصی دارند و فرصتی برای همدلی انسانها هستند.
حسن رستم زاد افزود: متاسفانه با پیشرفت زندگی ماشینی، آئین ها غبار فراموشی به خود گرفته و برگزاری چنین برنامه هایی برای احیای سنت ها مفید است.
وی ادامه داد: آستارا به لحاظ موقعیت گردشگری، سالانه میزبان چند میلیون مسافر است و باید متناسب با ذائقه های گردشگران، برنامه های فرهنگی شایسته ای در آن برگزار شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و یک هزار هنرمند صنایع دستی در آن فعالیت می کنند.
7105 / 7124 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.