به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین علیقی زاده روز شنبه بعد از کسب 11 رای از سوی اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت در جمع اعضا با اشاره به همدلی بین اعضای شورا و وفاق ایجاد شده، افزود: با افزایش روحیه تعاون و همکاری بین دستگاه های اجرایی، گام بلندی برای توسعه و عمران رشت بر می داریم.
علیقلی زاده درباره بدهکاری های شهرداری رشت اظهار داشت: در مدت سه تا شش ماه با برنامه ریزی و با بستن دفاتر مالی، اصلاح حساب ها و گرفتن تراز مالی بر اساس روش ها و اصول، قطعا به این نتیجه می رسیم که علی الحساب، بستانکار و ... شهرداری چیست و بر این اساس به طلبکاران شهرداری پاسخ می دهیم.
شهردار منتخب رشت با اشاره به سوابق کاری خود به عنوان شهردار در تعدادی از شهرها خاطر نشان کرد: در جایی شهرداری را تحویل گرفتم که چهار برابر بودجه بدهکار بود، در مدت یک سال و نیم بدهی شهرداری را صاف کرده و توانستم آمار خوبی به مردم شهر ارایه دهم.
وی درباره ارایه خدمات رفاهی به عنوان دغدغه یکی از اعضای شورا اظهار داشت: زمانی که شهردار گلستان بودم، اولین خدمات رفاهی در مجموعه شهری را در حوزه خدمات شهری در نظر گرفتم، زیرا نیروهای این حوزه شبانه روز کار می کنند که بایستی از تلاش های آنها قدردانی شود.
شهردار منتخب شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان این 25 سال در هشت شهر کشور مسئولیت حوزه مدیریت شهری را داشتم، اضافه کرد: با این حال بومی شهرداری هستم.
وی با اشاره به مراجعات خود در محله های مختلف رشت خاطر نشان کرد: رشت شهر مهربانی است و مردمان باصفایی دارد.
در این جلسه هر یک از اعضای حاضر در جلسه درباره انتظارات شان از شهردار منتخب سخنانی ارائه دادند.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت در این جلسه در سخنانی بیان داشت: شورای اسلامی رشت مانند همیشه با ایثار، از خودگذشتگی و با رعات منفعت عمومی و شرایط موجود، شهردار باتجربه ای را برای این کلانشهر انتخاب کرد، این که بتواند محرک رشد و پیشرفت رشت با کمک همه دستگاه ها، نهادهای نظارتی و با همکاری بدنه اجرایی شهر و شورای اسلامی باشد.
سیدامیرحسین علوی با بیان این که بیشترین دغدغه ما، گذر از شرایط موجود و رسیدن به شرایط تعادل و رشد و پیشرفت برای آینده است، افزود: از شهردار منتخب می خواهیم که با توجه به تجربه های گذشته خود، نوآوری، رونق و پیشرفت را در حوزه خدمات شهر داشته باشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز در این جلسه با تبریک به شهردار منتخب به واسطه کسب 11 رای اعضا، با بیان این که سنگینی انتخاب یک فرد غیربومی را در انتخاب شورای پنجم یک بار چشیدم، گفت: به واسطه تجربه شهرداری را انتخاب کردیم که امیدواریم برای عمران و توسعه شهر گام های بلندی بردارد.
محمدحسن عاقل منش اظهار داشت: شهردار منتخب بایستی در بخش اول کارکنان و مجموعه درون سازمان در زمینه پرداخت معوقات و پاداش توجه جدی داشته باشد و دوم این که در زمینه مطالبات به حق مردم یعنی به روز کردن وضعیت شهر تلاش کند.
فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی رشت و رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا، در سخنان خود از شهردار منتخب خواست تا به اعتماد اعضای شورا و به مردم این کلانشهر متعهد باشد.
احمد رمضانپور نرگسی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز در این جلسه بیان داشت: شهرداری را که انتخاب کرده ایم بومی گیلانی نیست، اما بومی شهرداریست و صفر تا 100 شهرداری را می شناسد.
رضا رسولی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت با بیان این که بهترین شهرداران انسان های حرفه ای هستند، اظهار داشت: مدیریت شهری، نیاز به انسان های حرفه ای دارد بنابراین بومی بودن شهردار الزاما یک مزیت نیست.
وی بیان داشت: رشت با توجه به فرهنگ و تاریخ کهن اش، تفاوت هایی با شهرهای دیگر دارد بنابراین بایستی از تخصص و توان افراد برای شهر ، تاریخ و هویت مان استفاده کنیم.
اسماعیل حاجی پور دیگر عضو شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه خطاب به شهردار منتخب رشت بیان داشت: شما بار سنگینی را بر عهده دارید، سکان مدیریت شهر پرافتخار رشت را به دست خواهید گرفت که البته سنگین تر از بار شما با مسئولیت ماست.
وی با بیان این که رشت، انسان های توانمند و کاربلد کم ندارد، خاطر نشان کرد: تکریم مردم بزرگ رشت، مهربانی با مجموعه نیروها در شهرداری و تعامل با سازمان ها از مواردیست که شهردار منتخب بایستی به آنها اهتمام داشته باشد.
امروز (شنبه) در هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی رشت حسین علیقلی زاده، با 11 رای عضو شورا ، به عنوان شهردار منتخب این کلانشهر انتخاب شد.
رشت حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول روز به یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.
شورای اسلامی رشت، 11 عضو دارد.
7286/2007
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.