اخبار مرتبط

شاهرخ جعفری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اداره استاندارد آستارا در اجرای استاندارد کالاهای صادراتی و وارداتی بر اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری، نظارت و در صورت انطباق آنها با استانداردهای ملی مجوز صادرات و واردات صادر می کند.
وی بیشتر کالاهای صادراتی مشمول گواهینامه استاندارد را انواع کشمش و خرما به وزن 317 تن و به ارزش اقتصادی 27 میلیارد و 321 میلیون ریال اعلام کرد.
وی بیان کرد: صادرات کالاهای دریافت کننده گواهینامه استاندارد از نظر وزن 53 درصد و از نظر ارزش پنج درصد نسبت به بهمن ماه سال گذشته کاهش یافته است.
جعفری ادامه داد: در بهمن ماه هفت گواهینامه انطباق با استانداردهای ملی برای کالاهای وارداتی نظیر انواع ورق های فولادی، خوراک دام و تخته ام.دی.اف به وزن یکهزار و 762 تن به ارزش 20 میلیارد و هشت میلیون ریال صادر شده است.
رئیس اداره استاندارد آستارا افزود: تعداد گواهینامه های صادره برای کالاهای وارداتی در بهمن ماه، از نظر تعداد، وزن و ارزش به ترتیب 65، 83 و 73 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
جعفری تعداد اظهارنامه های ارائه شده برای تعیین ماهیت کالاهای صادراتی را در ماه قبل، 63 فقره برای 39 هزار و 30 تن و تعداد اظهارنامه های تعیین ماهیت کالاهای وارداتی را 12 فقره برای 563 تن کالا اعلام کرد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.
7105 / 7124 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.