به گزارش خبرنگار ایرنا سیداسماعیل میرغضنفری شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار لاهیجان افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروز از هم اکنون باید حضور بیشتر و موثری در بازار داشته باشیم و در عین حال با حفظ حرمت کسبه و بازاریان شریف و درست کار از هرگونه اجحاف و افزایش خودسرانه قیمت ها جلوگیری شود .
وی بر افزایش نظارت و حفظ تعامل در بازار تاکید کرد و خواستار استفاده از نیروهای ادارات به عنوان بازرس در این زمینه شد.
وی ضمن توصیه به رعایت انصاف و اخلاق و پرهیز از سخت گیری با تاکید بر مکانیزم های بازار در مواجهه با مسائل اقتصادی اظهارداشت: جریمه های سختگیرانه موجب آسیب شده و فشار بی حد هم احتکار کالا را در پی خواهد داشت.
فرماندار لاهیجان یادآورشد: باید از هرگونه اقدامی که معنای بگیر و ببند و ایجاد رعب و وحشت برای جامعه و شهروندان ایجاد کند، بطور جدی خودداری شود.
وی به برخی شایعات در فضای مجازی نظیر کمبود آرد اشاره کرد و گفت:کشور در تولید گندم خودکفاست و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد و آرد به اندازه نیاز توزیع می شود که باید به کیفیت آردهایی که به نانوایی ها عرضه می شود، بیش از پیش توجه شود تا نانوایان بتوانند نان مرغوبتری به مردم عرضه کنند.
میرغضنفری افزود: اغلب زباله گردهایی که در تصاویر فضاهای مجازی به عنوان جمع آوری کننده مواد غذایی نشان داده می شوند ، کسانی هستند که در حال جمع کردن زباله خشک از این سطل ها هستند و آنطوری که در فضای مجازی مطرح می کنند، واقعیت ندارد.
وی تاکید کرد: مدیران ، مسئولان و مردم شهرستان لاهیجان باید در تعطیلات نوروز به گونه ای رفتار کنند که با رعایت اصل مهمان نوازی، مسافران با خاطره خوش از این شهرستان برگردند.
در این جلسه همچنین هر یک از مدیران گزارشی از وضعیت کاری و مسئولیت های خود ارائه دادند که مدیر جهادکشاورزی شهرستان لاهیجان در این جلسه گفت:270تن گوشت سفید روزانه در لاهیجان توزیع می شود و مشکلی در این باره وجود ندارد.
جلال ملاجعفری افزود:تا امروز 21محموله نهاده های کشاورزی مانند جودامی ، ذرت و سویا در مجموع یک هزار و372تن نهاده وارد این شهرستان شده است .
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت لاهیجان نیز گفت: در 11ماه امسال 17هزار بازررسی اعم از مشترک با ادارات دیگر و یا توسط بازرسان این اداره و 199گشت مشترک انجام شده است.
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان لاهیجان نیز گفت: برای ایام عید امسال 30تن پرتقال و 30تن هم سیب خریداری و ذخیره شده که میزان مرکبات امسال نسبت به سال قبل 10درصد افزایش دارد و از نظر کیفیت نیز از سال گذشته بالاتر است.
لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
6029 / 2007
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.