اخبار مرتبط

احمد زارع روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سالانه 155 هزار تن گوشت مرغ در گیلان تولید می شود، اظهار کرد: میزان مصرف روزانه گوشت مرغ به طور معمول 180 تن است و مابقی مازاد تولید به استان های دیگر به ویژه تهران صادر می شود.
وی با اشاره به اینکه استان های مازندران، گیلان و گلستان 80 درصد گوشت مرغ تهران را تامین می کنند ، تصریح کرد: اگر مصرف گوشت مرغ روزانه استان بدلیل مسائلی همچون افزایش گوشت قرمز بیشتر از میانگین معمول شود، دستگاه های مربوطه ابتدا نیاز استان را تامین و مابقی را به استان های دیگر صادر می کنند.
به گفته مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، کمبودی در تولید گوشت مرغ در استان نداریم و عرضه بایستی بر اساس قیمت مصوب باشد که در صورت عرضه به قیمتی بالاتر ، تخلف محسوب می شود.
زارع به تولید گوشت قرمز در استان نیز اشاره و بیان کرد: سالانه 15 هزار تن تولید گوشت قرمز در گیلان داریم اما مصرف روزانه مان 80 تن است که به طور معمول بدلیل گردشگر پذیر بودن استان سالانه بین 25 تا 27 هزار تن گوشت قرمز مصرف می شود.
وی خاطرنشان کرد: بین 10 تا 12 هزار تن گوشت قرمز مورد نیاز سالانه گیلان از استان های دیگر تامین می شود.
در حال حاضر افزون بر 822 واحد تولیدی مرغداری با ظرفیت حداقل 18 میلیون جوجه‌ریزی در استان مشغول فعالیت تولیدی هستند.
25 درصد زیرساخت‌های تولید مرغ کشور نیز در گیلان وجود دارد. در حالیکه فرآیند جوجه‌ریزی در کشور به طور میانگین حدود 40 تا 45 روز است ، این چرخه تولیدی در گیلان به طور عمده بین 35 تا 40 روز تخمین زده می‌شود.
7296 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.