اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا عصر جمعه در این همایش در مصلای این شهر گفت: زهرا (س) بهترین الگوی بانوان مسلمان است و ترویج عفت و حیای فاطمی برای اصلاح و هدایت جامعه ضروری است.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا بیان کرد: فاطمه (س) امامت و رهبری را حول محور علی(ع) می دانست و خارج شدن از دایره رهبری را مساوی ضلالت و گمراهی تلقی می کرد.
وی اظهار کرد: دفاع از حریم امامت و ولایت از عمده فعالیت های سیاسی آن بانوی بزرگوار بود و پیروان آن حضرت باید به عنوان سرمشق بدان توجه کنند.
وی ادامه داد: در زمان غیبت امام زمان (عج) نیز مدیریت جامعه اسلامی بر عهده مقام معظم رهبری است و مردم و مسئولان باید مطیع دستورات رهبر فرزانه انقلاب باشند.
امام جمعه آستارا اظهار کرد: آن بانوی بزرگوار اسلام امام حسن (ع)، امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) را در دامان خود تربیت کرد و آنان نیز برای حفظ ارزش های اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکردند.
حافظ نیا افزود: مردم کشورهای اسلامی باید مراقب فتنه های دشمنان باشند تا مسلمانان از مسیر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) خارج نشوند.
مداحی و ذکر مصیبت از بخش های دیگر این آئین بود.
به همین مناسبت در مجتمع پذیرایی روحی آستارا نیز با حضور جمعی از شهروندان، آئین سوگواری برگزار و از مهمانان با توزیع 400 پرس غذای گرم پذیرایی شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.