اخبار مرتبط

گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ علی اوسط اکبری مقدم در شصتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان که با هدف ارتقاء ایمنی تردد و کاهش تصادفات جاده ای برگزار شد؛ اظهار داشت: تنها در سایه آموزش است که ما می توانیم به یک دستاورد ماندگار در حوزه ایمنی تردد دست یابیم.
وی با اشاره به آمار بالای تصادفات عابران پیاده و موتورسواران در استان گیلان افزود: اگرچه تاثیر آموزش میدانی در اقشار بزرگسال جامعه غیر قابل انکار است، ولی بی شک موثرترین راهکار جهت نهادینه کردن فرهنگ ایمنی در سطح اقشار کم سن و سال جامعه نظیر دانش آموزان مقاطع ابتدایی و حتی پیش دبستانی است.
در ادامه این جلسه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان و دبیر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان ضمن معرفی ساختار جدید کمیسیون گفت: طبق مصوبه جدید هیات دولت دبیرخانه کمیسیون اجرایی ایمنی حمل و نقل استان از اداره کل راه و شهرسازی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تغییر یافت.
نازک کار در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های عملیاتی جهت پیاده سازی اقدامات ایمنی تردد اشاره کرد و گفت: توسعه نقش نهاد راهبر در راستای ایفای وظایف مدیریت اقدامات ایمنی، غربالگری شبکه راه ها، ارتقای ایمنی عابران پیاده، ارتقای ایمنی در عملیات ساخت و نگهداری راه ها، اجرای برنامه های آموزشی، کنترل و نظارت هدفمند بر رفتار رانندگان پرخطر و توسعه آموزش های فنی و تخصصی مورد نیاز شاغلان بخش حمل و نقل از مهمترین برنامه های عملیاتی مدنظر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان است.
وی در ادامه به معرفی طرح های موفق آموزش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در زمینه ارتقاء فرهنگ ترافیکی پرداخت و استمرار برگزاری برنامه های مذکور را در کاهش تصادفات رانندگی موئر دانست.
فرمانده پلیس راه گیلان نیز گزارشی از تصادفات 10 ماهه سال جاری و اقدامات آموزشی پلیس راه استان در راستای کاهش تصادفات ارائه کرد.
7296/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.