اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا سید محمد احمدی عصر سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی ، خدماتی و تولیدی در شفت با بیان اینکه جمعیت در برنامه ریزی ها مهمترین اصل به شمار می آید، اظهار داشت: آرایش جمعیتی در شفت با دیگر نقاط استان متفاوت است و بیشتر بافت این شهرستان روستایی است و این موضوع را می توان فرصت محسوب کرد و از آن به عنوان موتور محرکه توسعه بهره گرفت.
احمدی تصریح کرد: اگر روستاییان خدمات مناسبی دریافت کنند و رونق اقتصادی در روستاها ایجاد شود، شاهد مهاجرت به شهرها نخواهیم بود.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت ها، گفت: باید برای جبران عقب‌ماندگی‌هایی که شهرستان شفت در بعضی شاخص ها دارد، تلاش کرد.
وی از افتتاح 32 پروژه با بیش از 15 میلیارد تومان اعتبار درشهرستان شفت همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.
احمدی با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، افزود: توجه به اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به نفت در این شرایط بسیار حائز اهمیت است.
معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه طرح بوم گردی از سوی استاندار گیلان برای رونق گردشگری و اقتصاد در استان در دستور کار قرار گرفت، گفت: توسعه شفت بر مبنای کشاورزی، صنعت و گردشگری می باشد و 360 واحد بوم گردی در این شهرستان هدفگذاری شده است.
امروز از هفت طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و 935 میلیون تومان در شهرستان شفت بهره برداری شد.
همچنین اورژانس اجتماعی شفت با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان ، آسفالت دو رشته راه روستایی در سفیدمزگی و سالک معلم با 640 میلیون تومان، یک واحد تولیدی نساجی در شهر صنعتی شفت با بیش از پنج میلیارد و 145 میلیون تومان اعتبار افتتاح شد.
امروز سه پروژه تامین آب آشامیدنی در روستاهای صیقلان ، سالک معلم و پلنگ پشت (شهرک کادوس) نیز در مجموع به ارزش یک میلیارد و 550 میلیون تومان به بهره برداری رسید.
شفت با دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7296/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.