اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا روز سه شنبه در پنجمین روز از دهه فجر و در چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی هفت طرح تولیدی صنعتی با سرمایه گذاری 92 میلیارد ریال بخش خصوصی در حوزه های نساجی، تولید پوشاک، تولید انواع نخ، واحد تولیدی لیوان کاغذی ، صنایع بسته بندی، تولید کارد و چاقو و عطر و ادکلن فعالیت خود را آغاز کرد و با شروع فعالیت این واحد ها ، زمینه اشتغال مستقیم برای 102 نفر فراهم شد.
همچنین با اجرای چهار طرح سرمایه گذاری درحوزه صنایع دستی، گردشگری و خدماتی شامل یک واحد خدمات نمایشگاهی و تعمیرگاهی خودرو، دو مجتمع صنایع دستی و پذیرایی و همچنین یک هتل با میزان سرمایه گذاری 260 میلیارد ریالی بخش خصوصی برای 123 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شد.
از سوی دیگر 13 طرح عمران روستایی در سطح روستاهای منطقه آزاد شامل زیرسازی و آسفالت معابر روستایی، بوستان تفریحی، لوله گذاری و دفع آب های سطحی به همراه طرح های بهبود محیط روستایی با اعتبار 109 میلیارد ریالی از محل منابع داخلی این سازمان به صورت همزمان افتتاح شد.
مجموع پروژه های قابل افتتاح و آغاز عملیات اجرایی سازمان منطقه ازاد انزلی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 52 طرح و پروژه صنعتی، عمرانی، گردشگری، فرهنگی و خدماتی با حجم سرمایه گذاری 12 هزار و 891 میلیارد ریال داخلی و 115 میلیون یورو خارجی با میزان اشتغالزایی مستقیم برای پنج هزار و 118 نفر است.
به گزارش ایرنا، منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه خزر است و کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال - جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان 100 درصد در منطقه، امکان فعالیت بانک ها و موسسات مالی - بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی 20 ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی - تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.
7471 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.